Upravo u ovom gradu otvorene su prva bolnica, apoteka i muzej u današnjoj Rumuniji, a tu je štampana i prva knjiga na rumunskom jeziku.

U samom srcu Rumunije nalazi se gradić za koji mnogi nisu ni čuli, barem nije u rangu Bukurešta, Temišvara ili Brašova. A ako putujete između ta tri grada, ovaj će vam se naći na tom putu i iznenaditi vas činjenicom da je jedna od najpopularnijih turističkih destinacija u zemlji.

Dobrodošli u Sibinj!

Jedan zanimljivi detalj koji mnoge oduševljava, ali im unosi i jezu u šetnji jeste lokalna arhitektura. Naime, kuće u Sibinju imaju oči. Ako bacite pogled prema krovovima, i videćete da su oni već bacili oči na vas.

Prorezi u krovovima nalik očima nekada su služili za provetravanje tavana, ali ima i onih koji kažu da su ih napravili nemački okupatori u Drugom svetskom ratu kako bi zastrašili stanovnike i držali ih pod nadzorom.

Časopis Forbs je Sibinj uvrstio na listu 10 najidiličnijih mesta za život u Evropi. Ima oko 150.000 stanovnika i treba vam oko sat vremena da ga prođete s jednog kraja na drugi peške. Pa uprkos svojoj „malenkosti“, ovde možete pronaći pregršt sadržaja za boravak od par dana.