Oglas

profimedia-0609831537
Jerusalim. Foto: Ahmad GHARABLI / AFP / Profimedia
Jerusalim. Foto: Ahmad GHARABLI / AFP / Profimedia

Žestoki sukobi u Jerusalimu, povređeno 205 Palestinaca

08. maj. 2021. 13:41

Više od 205 palestinaca i 17 izraelskih policajaca ranjeno je tokom noći žestokih sukoba na svetom mestu u Jerusalimu na kojme se nalaze Kupola na steni, rekli su medicinari i policija, što je ozbiljna eskalacija u višednevno porastu nasilja, prenosi Gardijan. Izraelska policija omamljujućim bombama napala je sinoć vernike u džamiji Al-Aksa u Istočni Jerusalim.

Oglas

Iz Uprave za vakufe u Al-Qudsu navedeno je da je izraelska policija pokušala rasterati vernike omamljujućim bombama.Došlo je i do napetosti i sukoba kada izraelska policija nije dozvolila Palestincima da uđu u Al-Aksu. Desetine palestinskih vernika povređeni su u sukobima sa izraelskom okupacijskom policijom u džamiji Al-Aksa u okupiranom Jerusalimu.https://twitter.com/theIMEU/status/1390738621427236864Navodi se kako je većina ranjena u lice i oči gumenim mecima i šrapnelima od šok bombi. Napetost se nastavlja u Al-Aksi i oko nje. Mediji pišu da je oko 88 ljudi hospitalizovano, prenosi Agencija Anadolija.Za muslimane Al-Aksa predstavlja treće najvažnije svetilište, a Jevreji smatraju kako su na tom mestu nekada postojala dva jevrejska hrama.https://twitter.com/theIMEU/status/1390752359270297604Kompleks Al-Akse se prostire na 15 posto površine starog jezgra Al-Qudsa, a predstavlja tačku spajanja tri najveće religije sveta.Nakon Mesdžidul-harama u Meki i Poslanikove džamije u Medini, Al-Aksa je treće po važnosti mesto za muslimane.

1620473569-profimedia-0609894189.jpg
Jerusalim. Foto: Jamal Awad/apaimages / Sipa Press / Profimedia | Jerusalim. Foto: Jamal Awad/apaimages / Sipa Press / Profimedia

***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare