Policija je dobila prijavu da je 68-godišnjakinja krajem maja na jednom sajtu pronašla apartman u Rovinju i nepoznatoj osobi uplatila nekoliko stotina evra. Ali, dolaskom na adresu videla je da se tamo nalazi drugi apartman u vlasništvu druge osobe, nakon čega je prevaru prijavila policiji.
Policija i dalje utvrđuje sve okolnosti i upozorava građane da budu oprezni prilikom iznajmljivanja apartmana ili kuća za odmor putem interneta.
Građanima se preporučuje da pripaze putem kojih oglasa i internetskih stranica pronalaze smeštaj i da provere ima li za određeni smeštaj recenzija korisnika, a, takođe, treba pripaziti i da li je osoba koja daje smeštaj na iznajmljivanje stvarno osoba koja je za njega odgovorna.
„Iznajmljivač bi trebao da se potpiše punim imenom i prezimenom, a njegovi lični podaci i podaci agencije trebalo bi da se nalaze na svim promotivnim materijalima, uključujući i društvene mreže i internetsku stranicu putem koje se oglašava“, ističe policija.
Građani bi pre uplate novca trebalo da obave detaljnije provere putem nadležnih institucija kako bi se uverili da se određena nekretnina zaista iznajmljuje i da je osoba ili agencija koja oglašava najam zaista za to i ovlašćena.
BONUS VIDEO Skriveni dragulj hrvatske obale – Plaža Pasjača