Oglas

High water levels in North Rhine-Westphalia
Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Poplave u Nemačkoj: Sneg se topi, pada kiša

autor:
04. feb. 2021. 21:36

Raste vodostaj reka u Nemačkoj zbog topljenja snega i kiše, što je dovelo do poplava i prekida u saobraćaju.

Oglas

Stanovnici dela Saksonije, nedaleko od granice s Češkom, postavljaju bedeme od džakova s peskom ispred svojih kuća dok se reka Zvenic već izliva.

High water levels in North Rhine-Westphalia
Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH | Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Na zapadu je vodostaj Rajne blago opao, ali je i dalje visok u Kelnu, javila je novinska agencija DPA.Danas je obnovljen brodski saobraćaj koji je zaustavljen početkom ove nedelje, jer je zbog visokog voodostaja Rajne bila opasna plovidba brodova ispod mostova. Vlasti su upozorile da se očekuje da će vodostaj ponovo porasti pre kraja ove nedelje.

h_56668873-scaled.jpg
Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH | Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Vodostaj Rajne raste u drugim oblastima, severno od Kelna, uključujući Diseldorf, Duisburg, a na jugu su poplave u Hesenu i Rajnskoj oblasti.Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare