Helikopteri, vatrogasci, civili, meštani, svi gase požar zajedno, ali vatrena stihija je ogromna i požar je došao u neposrednu blizinu kuća.
Direktor Nacionalnog parka „Drina“ Radomir Pavlović apeluje i na civilnu zaštitu da se uključi, prenosi N1.
„Pokušaćemo mehanizacijom da presečemo pravac širenja požara da bi se kuće u Demirovom dolu na neki način spasile“, ističe on.
Situacija i više nego alarmantna, kaže meštanin Luke Hamo Zulanović.
„Ovo nikad niko ovdje nije zapamtio. Niko ne pamti ovoliki požar. Gori više od 15 hiljada m2“, kaže Zulović.
Vatrogasci poručuju da nije moguće da se požar gasi sa zemlje jer je teren nepristupačan i opasan za ljude, kao i za pristup tehnike.
Prethodnih dana delovao je helikopter servisa Republike Srpske. Aktivna su tri helikoptera Oružanih snaga BiH, a očekuje se pomoć i dva helikoptera iz Srbije.
Na području Opštine Srebrenica, u mesnoj zajednici Luka, proglašeno je vanredno stanje. Vazduh je u selu nepodnošljiv zbog ogromne količine dima, a problemi se nižu.
„Situaciju otežavaju dodatno loše komunikacije, s obzirom da je to planinsko mesto 50 km od Srebrenice. Veze su loše i teško stupamo u kontakt s ljudima koji su na terenu”, navodi Adem Mehmedović, načelnik za društvene delatnosti Opštine Sreberenica.
Na terenu borba sa stihijom neprestano traje. S nestrpljenjem se očekuje sutrašnji dan. Meteorolozi najavljuju kišu u poslepodnevnim satima na području Srebrenice.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare