Oglas

Anti-government protesters attend a rally in Bangkok
Foto:REUTERS/Athit Perawongmetha
Foto:REUTERS/Athit Perawongmetha

(FOTO) Tajland: Policija vodenim topovima na demonstrante

autor:
08. nov. 2020. 14:14

Tajlandska policija upotrebila je danas vodene topove na hiljade demonstranata koji su marširali prema kraljevskoj rezidenciji, kako bi podneli zahtev za reformu monarhije kralju Mahi Vadžiralongkornu, izjavili su očevici.

Oglas

Demonstranti su blokirani autobusima i bodljikavom žicom dok su pokušavali da marširaju od Spomenika demokratiji prema Kraljevskom birou za domaćinstva, preneo je Rojters.Policija je upotrebila vodene topove pokušavajući da ih zaustavi, ali neki su uspeli da se probiju do područja poznatog kao Sanam Luang, pored Velike palate.

2020-11-08T122211Z_974401884_RC20ZJ9OI6IB_RTRMADP_3_THAILAND-PROTESTS-1-1024x682.jpg
Foto:REUTERS/Athit Perawongmetha | Foto:REUTERS/Athit Perawongmetha

Podsetimo, demonstranti traže promenu Ustava koji je donela vojna vlast, smatrajući ga nedemokratskim.

Rukovodstvo parlamenta je u septembru planiralo da po zahtevu demonstranata razmotri izmene Ustava, ali nije bilo podrške poslanika.Pozivi demonstranata da se reformiše monarhija su razljutili starije konzervativne stanovnike Tajlanda za koje je bilo kakva kritička rasprava o monarhiji ravna veleizdaji. U toj zemlji se i na zahteve za druge političke promene obično odgovaralo vojnom silom.Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare