Oglas

makedonija, protest opozicije, Opposition VMRO-DPMNE organizes anti-government protest because of rising electricity prices
Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Ekipa Al Džazire napadnuta na protestu u Skoplju (VIDEO)

autor:
10. sep. 2020. 00:53
>
10. sep. 2020. 00:59

Dopisnica Al džazire iz Skoplja Milka Smilevska, objavila je večeras na Fejsbuku da je zajedno sa kolegom snimateljem napadnuta dok su izveštavali sa protesta koji je organizovala opoziciona VMRO DPMNE.

Oglas

Skopska novinarka napisala je da je napadača prijavila policiji, koja ga je privela i najavila da će podneti prijavu.Smilevska je zajedno sa postom objavila i dva vodeo snimka, na kojem je snimljen napadač.

"Dečko na prvom videu, kojeg prijavljujem policajcu, napao me sa kolegom Jordeom i izbio mi mikrofom dok sam snimala izjavu, prethodno me pitajući da li sam iz Al Džazire i to je bio povod za napad. Na drugom se sluša kako mikrofon pada", napisala je Smilevska.

h_56330267-scaled.jpg
Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI | Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Udruženje novinara Makedonije (ZNM) i Samostalni sindikat novinara i medijskih radnika (SSNM) osudili su odmah napad na ekipu Al Džazire i zatražili od Ministarstva unjutrašnjih poslova da sankcionišu napadača.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare