Foto: Tanjug/Libyan government handout via AP

Više od 1.000 tela pronađeno je u istočnom libijskom gradu Derni, nakon što su ga pogodile poplave.

„Broj mrtvih je ogroman, a oko 10.000 ljudi se vodi kao nestalo“, rekao je na brifingu za novinare u Ženevi Tamer Ramadan, šef odseka Međunarodne federacije društava Crvenog krsta i Crvenog polumeseca (IFRC) u Libiji, piše CNN.

Foto: Tanjug/Libyan government handout via AP

Konačan broj stradalih biće vrlo veliki, nakon što je oluja Daniel donela toliko kiše da su se dve brane srušile na severoistoku zemlje, povlačeći cele kvartove u more, prenosi Dnevnih.hr.

Foto: Tanjug/Libyan government handout via AP

„Vratio sam se iz Derne. Vrlo je katastrofalno. Tela leže svuda – u moru, u dolinama, ispod zgrada“, rekao je ministar Hišem Škiuat.

„Broj tela pronađenih u Derni je veći od 1.000. Ne preterujem kada kažem da je 25 odsto grada nestalo. Mnoge, mnoge zgrade su se srušile“, dodao je ministar, piše Rojters.

PROČITAJTE JOŠ:

Nakon što je prošle nedelje pogodila Grčku, oluja Daniel je u nedjelju zahvatila Sredozemlje, poplavivši puteve i uništivši zgrade u Derni, te pogađajući druga naselja duž obale, uključujući drugi najveći libijski grad Bengazi, piše BBC.

Foto: Tanjug/Libyan government handout via AP

„Situacija u Derni je bila katastrofalna. Tela još leže na mnogim mestima“, rekao je ministar zdravlja u vladi istočne Libije koju podržava parlament.

Foto: Tanjug/Libya Almasar TV via AP

Opisujući Dernu kao grad duhova, on je rekao da su delovi grada izolovani zbog poplava i obratio se međunarodnoj zajednici za pomoć, rekavši da su vlastima potrebni timovi za potragu i spašavanje.

Foto: Tanjug/Libya Almasar TV via AP

Libija je politički podijeljena između istoka i zapada, a javne službe su se raspale od pobune koju je 2011. podržao NATO i koja je stvorila godine sukoba. Međunarodno priznata vlada u Tripoliju ne kontroliše istočna područja.

BONUS VIDEO:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar