Najmanje dve osobe ranjene su u napadu nožem u blizini kancelarija satiričnog časopisa Šarli ebdo. Jedan napadač je uhapšen.
Policija je prvobitno saopštila da su četiri osobe ranjene u napadu ali su zvaničnici onda rekli AP da imaju potvrdu samo za dve osobe da su ranjene.
Britanski mediji međutim navode da su dva muškarca teško a dva lakše ranjena u napadu.
? BREAKING NEWS – Four people were injured, two seriously, in a knife attack in Paris near the former offices of French satirical magazine Charlie Hebdohttps://t.co/8hpBc0arlk
— Telegraph Breaking News (@TelegraphNews) September 25, 2020
Policija, koja pretražuje oblast, uhapsila je jednog osumnjičenog u blizini trga Bastilja i trenutno ga ispituju budući da su prema prvim informacijama u napadu učestvovala dva napadača. Uhapšeni muškarac nosio je krvavu odeću.
U blizini napada pronađen je i „sumnjiv paket“ koji se trenutno ispituje, a policija je zatvorila sve škole u okolini.
Na ulicama su policajci naoružani puškama.
„Čuli smo ljude kako vrište i videli kako muškarac s mačetom beži. Videli smo da su ranjeni jedna žena i jedan muškarac. I pre pet godina sam živeo ovde i, jasno, traume su još prisutne“, ispričao je jedan očevidac lokalnim medijima.
Attaque à l'arme blanche près des anciens locaux de Charlie Hebdo: le maire du 11e arrondissement invite les habitants du quartier à "rester chez eux" pic.twitter.com/tIFyRINy0W
— BFMTV (@BFMTV) September 25, 2020
Motiv napada nije jasan kao ni da li je eventualno povezan sa listom koji je preselio svoje kancelarije posle napada ekstremista 2015.
Identitet povređenih i napadaća nije poznat osim što se navodi da su žrtve u „apsolutno teškom“ stanju.
Le 11e Arrondissement est bouclé après l'attaque au pied de #CharlieHebdo ?#France #islamistes #paris11 #TeamPatriotes pic.twitter.com/maPtMkN43t
— Qui Suis-je (@QuiSuis72100060) September 25, 2020
Magazin „Šarli ebdo“ bio je meta napada 2015. zbog karikature proroka Muhameda. Tom prilikom dvojica maskiranih napadača upala su u kancelarije lista i ubila 12 osoba, što je izazvalo masovne proteste širom Francuske pod sloganom „Ja sam Šarli“.