Hrvatski specijalac Đuro Burec (56) godinama je uhodio svoju bivšu partnerku. Nedavno ju je napao u stanu u Bisagu, kada je aktivirao bombu kojoj je razneo sebe i nju, a ženina ćerka je uspela da pobegne pre eksplozije.
U stan u prizemlju zgrade u naselju Bisag, između Novog Marofa i Svetog Ivana Zeline, malo pre ponoći u petak je upao rastrojeni Đuro Burec (56). Godinama nije mogao da prihvati to da žena, s kojom se kratko vreme viđao, ne želi da ima ništa s njim. U rukama je nosio sekiru i je došao do njenog stana.
„Bili smo u snu kad smo čuli vriske. Ja sam mislio da su deca u pitanju jer je kraj školske godine, a tu je odmah i igralište. U sekundi se čula bomba, prasak“, ispričao je komšija Ivan Žeželj, koji živi u susednoj kući. Ubica je upao u sobu u kojoj je spavala devojka te je haos probudio i njenu majku. Žena je tada skočila na napadača. Taj herojski čin majke bio je dovoljan da spasi ćerku, koja je otključala ulazna vrata i odjurila da potraži pomoć.
Nažalost, Burec je, saopštila je policija nakon uviđaja, aktivirao bombu te razneo sebe i bivšu partnerku, koju je uhodio.
Prema rečima suseda, ženina agonija s Đurom trajala je gotovo tri godine.
„Oni se jesu jedno vreme viđali, ali kad je shvatila kakav je zapravo on bio, nije želela da ima ništa s njim. Tad je počela da proživljava horor i nikad nije imala mira. On bi ovamo dolazio autom i kružio bi. Do zgrade je dolazio i biciklom. Imala bi mesec dana mira, a potom bi sve krenulo iz početka“ pričaju zgroženi susedi za portal 24sata.hr.
Burec je, inače, bivši hrvatski specijalac koji se žalio kako zbog siromaštva ne može da viđa ćerku, a do tada je čuvao Vladu, Sabor, MUP te mnoge visoke zvaničnike kao što su Martin Špegelj, Josip Boljkovac i Stipe Mesić.
KAKO POTRAŽITI POMOĆ
Ako nisi siguran kome da se obratiš za pomoć, a osećaš da ti je potrebna, za početak, imaj na umu da je tvoj lekar opšte prakse u mogućnosti da te uputi stručnjaku za mentalno zdravlje i konsultovanje s njim je prvi korak ka lečenju. Ipak, ukoliko iz nekog razloga ne možeš tim putem, u nastavku su navedena mesta i ljudi koji te mogu uputiti ili koji pružaju dijagnostičke i terapijske usluge za depresiju.
PRVA POMOĆ
Psihocentrala
Telefon: 064 2288885
Email: [email protected].
Klinika za psihijatrijske bolesti Dr Laza Lazarević
Višegradska 26, Beograd
Palmotićeva 37, Beograd; telefon: 011/3307 500
Paunova 2; telefon: 011/2666 166, 011/2664 555