Premijerka Ana Brnabić odbacila je danas navode samostalnog poslanika Vladana Glišića, koji je ocenio da je Predlog za promenu Ustava, diktat iz Brisela.
Glišić je u Skupštini Srbije rekao da promena Ustava nije autentična volja naroda i drištva i poručio da će glasati protiv predloga.
„Krivo mi je što gospoda iz Brisela nisu tu da čuju šta o tome mislimo. Taj diktat iz Brisela nas dovodi do toga da preko 20 godina idući ka Evropi sebe ponižavamo i odričemo se svog suvereniteta“, rekao je Glišić.
Brnabić je odbacila te navode i upitala čiji je diktat bio 2006.godine, kada je donet važeći Ustav, pošto „niko nije bio umešan osim nekolicine ljudi u pisanje ustavnih amandmana“.
„Tada niko nije konsultovan. Gde je bila javna rasprava? Ko je pitao ljude ili sudije i tužioce u Kragujevcu ili Nišu šta misle o ustavnim amandmanima?“, rekla je Brnabić.
Ona je ponovila da se promene Ustava rade za građane i privredu da bi se ispravile neke nelogičnosti i da bi se sudstvo, bilo, ne samo nezavisno, već mnogo odgovornije građanima.
Odgovarajući na nastavak izlaganja Glišića koji je rekao da Srbija treba da bira između „boljeg života i suvereniteta“, Brnabić je kazala da naša država ne prihvata „ili – ili“ odakle kog da dolazi.“Suviše volimo i cenimo našu zemlju i njen slobodarski duh. Ova većina nikada neće pristati na to ako priznate Kosovo možete u Evropsku uniju, pri tom to nikada nije bilo na stolu“, rekla je Brnabić.
Glišić je tokom rasprave rekao da je podržao Ustav iz 2006.godine koji je donet u vreme Vojislava Košutnice, a za koji je, kako je rekao, na referendumu glasao i patrijarh Pavle.
„Neverovatno mi je kakav alibi vi dajete prethodnim rušilačkim vlastima koji su uništili Srbiju, prilično je dotukli, doveli nezaposlenost na preko 25 odsto…“, rekla je Brnabić i podsetila da su „pljačkaške privatizacije“ krenule 2000-te godine, te napomenula da to nije bio nikakav diktat već odluka tadašnjih vlasti.
***
Pratite nas i na društvenim mrežama: