Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izrazio je danas da nema primedbi na ono što je Evropska unija primetila u izveštaju o napretku Srbije na evropskom putu, koji je nazvao korektnim.
„Neuvođenje sankcija Rusiji i neuvođenje viza pojedinim zemljama, postojanje v.d. stanja u mnogim preduzećima“, rekao je Vučić na konferenciji za novinare sa šefom Delegacije EU Emanuelom Žiofreom i dodao da Srbija ima bezvizni režim sa 16 zemalja sa kojima EU nema i da se od Srbije očekuje da se uskladi.
Žiofre je rekao da se mora objektivnije govoriti o EU u Srbiji, jer „kada se naljutimo, uvek nam je kriva EU“.
Vučić je dodao da je ova vlast dala sebi zadatak da do 2027. ispuni sve kriterijume za članstvo u EU, ali da niko ne može da garantuje članstvo.
„Različito vidimo odgovornost oko Kosova i Banjske“, rekao je Vučić i dodao da je dijalog jedino rešenje za dolazak do kompromisa i da je to jedino važno za budućnost zemlje.
Kako je rekao, mnogo toga treba uraditi u obrazovanju, a neki se u Srbiji trude da unište Rudarsko-geološki fakultet.
„Imamo u sudstvu i vladavini prava mnogo toga da uradimo“, rekao je Vučić i pomenuo posebno kašnjenje odluka Upravnog suda.
Govoreći o evropskom Planu rasta za Zapadni Balkan, Vučić je rekao da to za Srbiju nije beznačajan novac, jer kada se dobija sa velikim grejs periodima, to je skoro kao besplatan novac i veoma je važna „unija plaćanja“, jer je to važno za preduzeća iz Srbije, te zeleni koridori za kamione i robu, što je važno za smanjenje operacionalnih troškova kompanija.
„To su velike, velike stvari za našu zemlju, koje mogu dalje da podstaknu naš razvoj. Verujem da Srbija ima najveće kapacitete na Zapadnom Balkanu, a možda i od nekih zemalja EU“, rekao je Vučić.
Vučić je rekao da misli da će EU moći da vidi značajan napredak u odnosu i pristupu Srbije prema EU.
Vučić je izjavio danas da se uskoro ulazi u proces izbora novih članova Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Sutra ističe mandat REM i uskoro se ulazi u proces izbora novih članova, rekao Vučić na konferenciji za novinare, govoreći o medijskom zakonodavstvu.
BONUS VIDEO:
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare