Foto:FoNet/TV FoNet

Velika akcija Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) od jutros je u toku, a prema nezvaničnim informacijama Nova.rs, privedeni su bivši ministri Tomislav Momirović, Goran Vesić, zatim Anita Dimoski, Nebojša Šurlan i druga lica. Reč je o finansijskoj istrazi koju mesecima radi JTOK, a režimski tabloidi od jutros nastoje da akciju tužilaštva predstave kao državni udar.

Prema saznanjima Nova.rs, 15 osoba je dosad pod istragom. Reč je o finansijskoj istrazi za pad nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu. Među njima je Tomislav Momirović, a kako nezvanično saznaje Nova.rs, za Goranom Vesićem je raspisana poternica.

Inače, Vesić je jutros primljen u bolnicu i operisan, nakon što mu je pozlilo.

Režimski mediji izveštavaju o ovoj akciji kao o pokušaju državnog udara i nastavljaju hajku na Javno tužilaštvo za organizovani kriminal, koja nedeljama traje i u koju su se uključili najviši državni funkcioneri.

Goran Vesić Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs

Uporedo sa vestima o navodnom državnom udaru, oglasio se u predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji je za sutra najavio sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost.

Najavio sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost

Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost biće održana sutra u 12 sati, a nju je, kako su mediji preneli, hitno sazvao predsednk Srbije Aleksandar Vučić.

Aleksandar Vučić Foto: Printscreen/RTS

Podsetimo, ovo nije prvi napad na JTOK proteklih nedelja u režimskim tabloidima.

Inače, JTOK mesecima vodi finansijsku istragu vezanu za rekonstrukciju Železničke stanice u Novom Sadu, koja se urušila 1. novembra prošle godine i usmrtila 16 osoba.

Reč je o istrazi koja se odnosi na projekat finansiranja.

Podsetimo, od jutros su u toku hapšenja širom Srbije zbog pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare