Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Zemun doneli su rešenja o zadržavanju okrivljenih M.Đ. (34) i N.P. (31) zbog nasilničkog ponašanja u saizvršilaštvu i krivičnog dela zlostavljanje i mučenje u saizvršilaštvu.
Okrivljeni su osnovano sumnjivi da su 21. januara u Zemunu, primenom sile drugima naneli veliki bol zbog pobuda zasnovanih na diskriminaciji i izazivanjem tuče i drskim ponašanjem značajnije ugrozili spokojstvo građana i teže remetili javni red i mir, pri čemu su drugima naneli lake telesne povrede, pa su tako vređali oštećene D.B. (37), M.B. (31) i S.V. (46) i zadali im udarce rukama i nogama u predelu glave i tela nakon čega je oštećeni D.B. pokušao da pobegao u obližnju kladionicu gde je sustignut od strane okrivljenih koji su nastavili da mu zadaju udarce po glavi i telu nanevši mu na taj način laku telesnu povredu.
Na saslušanju u tužilaštvu okrivljeni N.P. je negirao izvršenje krivičnog dela, dok je okrivljeni M.Đ. delimično priznao krivična dela koja mu se stavljaju na teret.
Imajući u vidu postojanje zakonskih osnova za određivanje pritvora, Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo predlog Trećem osnovnom sudu u Beogradu, za određivanje pritvor prema okrivljenima u trajanju do 30 dana.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare