Oglas

Bajmok 1
Foto: Uprava Carina
Foto: Uprava Carina

Ponovo otvoreni prelazi Bajmok, Đala i Bački Vinogradi

14. jun. 2021. 11:09

Kako bi se tokom turističke sezone smanjio pritisak putnika i vozila na najopterećenije prelaze na severu zemlje Horgoš i Kelebiju, od 14. juna su u dogovoru sa mađarskom stranom 2021. godine, putnicima ponovo na raspolaganju prelazi Bajmok, Đala i Bački Vinogradi.

Oglas

Prelazi Bački Vinogradi-Ašothalom i Đala-Tisasiget radiće od 7-19 časova, kao i Bajmok-Bačalmaš od ponedeljka do četvrtka, dok će tokom vikenda (od petka do nedelje) taj prelaz biti otvoren 24 časa, navodi se u saopštenju Uprave carine.Carinska služba spremno dočekuje turističku sezonu i povećan priliv kako stranih, tranzitinih, tako i domaćih putnika koji će pristizati u našu zemlju.

1623660105-Bajmok-3.jpg
Foto: Uprava Carina | Foto: Uprava Carina

Kako bi zadržavanja bila svedena na minimum apalujemo na putnike da se pre polaska na put informišu o zadržavanjima na granici i izaberu manje frekventne prelaze, ali i da vode računa o važećim propisima u putničkom prometu.Najveći broj građana dolazi iz evropskih zemalja gde su granične procedure vrlo slične, ali ukoliko postoje bilo kakve nedoumice, najbolje je prijaviti sve što nosite sa sobom.

1623660112-Bajmok-4.jpg
Foto: Uprava Carina | Foto: Uprava Carina

Naročito skrećemo pažnju na gotovinske iznose, koji su kao i u zemljama EU ograničeni na 10.000 evra, koliko je preko granice moguće preneti bez prijavljivanja, tako da je veoma važno prijaviti sve iznad pomenute sume.

1623660092-Backi-vinogradi-14-06-2021.jpg
Foto: Uprava Carina | Foto: Uprava Carina

Da biste izbegli i najmanju neprijatnost i da vam boravak ili prolazak kroz Republiku Srbiju ostane u prijatnom sećanju, savetujemo da pre puta posetite sajt Uprave carina, gde ćete pronaći sve neophodne informacije.***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare