Nedeljnik NIN otkrio je službenu belešku o nepristojnoj ponudi koju je smenjeni inspektor Slobodan Milenković, koji je otkrio "Jovanjicu", odbio. Prema pisanju NIN-a, Vladimir Đukanović, advokat prvooptuženog Predraga Koluvije, i Aleksandar Papić, suvlasnik ugašenog tabloida "Objektiv" nudili su Milenkoviću 100.000 evra da zataška slučaj "Jovanjica", a novinar NIN-a Vuk Cvijić kaže za N1 da nije jasno zašto se tužilaštvo nije bavilo tom beleškom 14 meseci.
Službenu belešku o nepristojnoj ponudi sačinio je Slobodan Milenković ubrzo po događaju, kaže novinar NIN-a Vuk Cvejić.
„On je naveo da se to desilo 22. juna prošle godine, kao i da je dobio te pozive i ponudu i dan posle, preko poznaničke veze kako kaže. Onda se našao na Vračaru i opisao gde je to izrečeno i da je odmah odbio. Međutim, sutradan ga je zvao Papić, suvlasnik Objektiva. On se nije javljao, a onda ga je zvala ta poznanička veza i on je čuo Papićev glas i to navodi u belešci. Papić u čijem se tabloidu vodila kampanja protiv Milenkovića, gde je tri dana pre toga Dijana Hrkalović dala iskaz za Milenkovića, a u tome je učestvovao, kako kaže Milenković, i advokat Vladimir Đukanović“, objašnjava novinar NIN-a Vuk Cvijić za N1.
Ta ponuda, kako kaže Cvijić, prema navodima inspektora Milenkovića sastojala se od 100.000 evra, napredovanja u karijeri, kao i da se sve svali na tadašnjeg ministra odbrne i bivšeg ministra policije Nebojšu Stefanovića. Oni su se predstavili, kako navodi Milenković, kao da su izaslanici predsednika Aleksandra Vučića.
„To je bila ta ponuda koju je on odbio. Ono što mene zabrinjava, a trebalo bi i sve nas, je da se to nalazi u tužilaštvu i to je prijavljeno. Inspektor Milenković je to prijavio i to niko nije ispitivao 14 meseci. U službenoj belešci ne navodi ime“ kaže Cvijić.
Đukanović je u to vreme, osim što je advokat prvooptuženog za Jovanjicu Predraga Koluvije, predsednik skupštinskog obora za pravosuđe, odbora koje odlučuje o karijeri sudija i tužilaca, naglašava Cvijić.
„Papić Aleksandar je suvlasnik tabloida koji vodi kampanju protiv inspektora Milenkovića i oni su u tom trenutku predstavljaju kao izaslanici Aleksandra Vućića preko posredničke veze. Inspektor Milenković navodi da čuje glas Papića kada ga je zvala, kako on opisuje, posrednička veza. To se nažalost ne ispituje. To je isto tužilaštvo koje je sada ekspresno podiglo optužnicu protiv inspektora Isakova. To isto tužilaštvo 14 meseci ne reaguje. I zanimljivo je kako je sada podignuta ta optužnica kada je tužiteljka koja je radila na tom slučaju na odmoru. Kako je mogao tužilac za nekoliko dana da se upozna sa predmetom i podigne optužnicu“, ističe novinar za N1.
Tri dana pre ponude koju dobija inspektor Milenković, Dijana Hrkalović je dala intervju Objektivu gde ona svu krivicu za sve loše što se dešava u policiji svaljuje na Nebojšu Stefanovića, objašnjava Cvijić.
„Vodi se ta kampanja. U to se ukljućuje Vladimir Đukanović. Čak i Papić vlasnik Objektiva reaguje, optužuje Stefanovića. Iz sadašnje perspektive kad imamo ovu belešku vrlo je zanimljiv odgovor Stefanovića na te optužbe, a to je da su Papić i Đukanović saradnici. On ih optužuje da su bliski klanu Veljka Belivuka ali i govori o njihovoj poslovnoj saradnji. Kako Papić Đukanoviću isplaćuje 240.000 dinara, kako mu ustupa prostorije za emisije itd. Međutim, to ništa nije bilo interesanto tužilaštvu“, objašnjava Cvijić.
Papić je bio blizak Stefanoviću, a neki kažu da su bili čak i kumovi, smatra Cvijić.
„Papić tada izjavljuje da je ga Stefanović napada jer je hteo da iseli njegovu užu porodicu iz vile za koju kaže da je njegove. Međutim, to kao po komandi, kao što je počelo tako i prestaje odjednom. Tako se portal Objektiv izvinio Nebojši Stefanoviću i rekao da je imao pogrešne izvore pre nekoliko meseci“, ističe Cvijić.
Vladimir Đukanović, osporio je sve što piše u službenoj belešci.
„Ono što je meni zanimljivo jeste da on zna za tu belešku otkada je sačinjena. Pa ako on zna, zašto tužilaštvo nije ispitalo i zašto se on sada nudi tužilaštvu. Vidimo na primeru Nebojše Stefanovića da to tužilaštvo postupa u interesu stranke na vlasti. Ne pozivaju se ljudi koji se dovode u vezu sa organizovanim kriminalnim grupama, koje su optužene, a proganjaju se i pozivaju inspektori koji otkrivaju takve grupe. Jedina odbrana ovim inspektorima je javnost, oni nemaju nažalost odbranu institucija. Vidimo da se polako u policiji dešava nešto, da kolege hoće da im pruže fizičku zaštitu“, objašnjava Cvijić.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare