Suđenje Zoranu Marjanoviću, optuženom za teško ubistvo supruge i pevačice Jelene Marjanović 2016. godine u Borči, ne prestaje da intrigira javnost godinama. Marjanović je prvostepenom presudom osuđen na 40 godina zatvora, ali je ova presuda oborena i predmet je vraćen na ponovno suđenje koje se održava u Višem suud u Beogradu. Ipak, punih osam godina javnost nema odgovor na jedno pitanje - gde je oružje kojim je ubijena pevačica.
Zoran Marjanović je u prvostepenom postupku osuđen na 40 godina zatvora, ali je Apelacioni sud tu presudu poništio i naložio ponovno suđenje. Marjanović je ujedno i krajem prošle godine pušten da se brani sa slobode.
On se tereti da je 2. aprila 2016. godine, oko 16.56 satii, na nasipu Crvenka u Borči, ubio suprugu. Telo pevačice pronađeno je narednog dana u kanalu. Tokom istrage utvrđeno je da je Marjanovićeva ubijena udarcima tupim predmetom u glavu.
Reč je o devet udaraca. Tokom istrage sa lica mesta uzuzeti su brojni predmeti kako bi se proverilo da li su oni oružje kojim je pevačice ubijena, međutim, nijedan nije odgovorao povredama koje je žena zadobila.
Ono što je i dan danas misterija u slučaju jeste čime je Jelena Marjanović ubijena i gde je ubica sakrio oružje kojim je izvršio zločin. Punih osam godina oružje nije pronađeno, a pretpostavlja se da bi pronalaz oružja pružio odgovor na brojna pitanja vezana za ovaj slučaj, a koja su do danas ostala bez odgovora.
Podsetimo, prema navodima optužnice, 2. aprila 2016. godine, Zoran Marjanović prijavio je nestanak supruge Jelene Marjanović na nasipu u Crvenki, delu Borče koji se nalazi uz Dunav.
Po njegovoj priči, njih dvoje i njihova maloletna ćerka Jana, zajedno su otišli do Crvenke, da bi Jelena tamo džogirala. Jelena je otišla da trči, a nešto otprilike pola sata je i nestala.
Marjanović je ubrzo prijavio njen nestanak, potraga je trajala jedan dan sve dok 3. aprila njeno telo nije pronađeno na nasipu. Nađeno je u kanalu, nedaleko od mesta gde joj se trag izgubio.
Tokom izricanja presude, tužilaštvo je iznelo ključne dokaze koji su, prema njihovim tvrdnjama, oborili odbranu optuženog Marjanovića. Jedan od njih jeste analiza baznih stanici, a kako su veštači tvrdili analizirajući signale telefona Jelene i Zorana, njihov susret na nasipu je bio neminovan u periodu oko zločina.
Takođe, kao krunski dokaz označen trag krvi u automobolu optuženog.
Kako je naš portal pisao, biološko-trasološkim veštačenjem je utvrđeno da je pokušano uklanjanje tragova krvi Jelene Marjanović sa zadnjeg sedišta Zoranovog automobila marke „Mercedes E320 CDI“. Reč je o kapljičastom tragu koji je na to mesto mogao dospeti, ili neposrednim prskanjem iz rane, ili odbačajem sa okrvavljenog predmeta, odnosno dela tela, kao što je npr. okrvavljena ruka. Navedeno veštačenje isključuje tezu odbrane Zorana Marjanovića da se Jelena povredila navodno menjajući gumu na automobilu.
VIDEO: Dolazak Zorana Marjanovića u sud
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare