Zoran Marjanović, koji je optužen za ubistvo supruge Jelene 2. aprila 2016. godine u Borči, nastavlja se sutra i u utorak, 10. marta. Pred Višim sudom u Beogradu naći će se i pet ključnih svedoka, Vid Stjepanović, Radosava Marković, Dragan Prvulović, Milan Vukša i Aleksandar Knežević.
Na sutrašnjem suđenju i na ročištu zakazanom za utorak 10. marta očekuje se da se pred sudijom pojave prijatelji i poznanici Jelene i Zorana Marjanovića, kao i policajci koji su bili na nasipu i učestvovali u potrazi pevačice.
Zoran Marjanović je na početku suđenja u novembru detaljno izneo svoju odbranu negirajući da je ubio suprugu, koja se bavila pevanjem narodne muzike. Tereti se za krivično delo teško ubistvo, za koje je zaprećena kazna zatvora do 40 godina zatvora i brani se sa slobode.
Radosava Marković
Radosava Marković na jednom od ranijih saslušanja kazala je da svakoga dana oko 16. 30 časova izvodi koze na pašu. Na dan kada je prijavljen Jelenin nestanak videla je muškarca sa detetom, ali i naglasila da je on bio stariji, odnosno da je imao oko 60 godina. Kazala je da je čula da on doziva dete, ali nije mogla tačno da kaže da li je čula da ga oslovljava sa „Jano“, „Dano“ ili nekim sličnim imenom. Markovićeva se ogradila da ne vidi dobro i da ne može precizno da opiše muškarca o kojem je govorila.
Vid Stjepanović, prema nezvaničnim informacijama, rekao je da je na dan Jeleninog nestanka, oko 13 časova, nedaleko od nasipa na kojem je pronađeno njeno beživotno telo, video „par sa detetom kako se igra loptom“.
Dragan Prvulović
Dragan Prvulović, jedan od svedoka, čuveni biciklista, opisao je dešavanja kobnog 2. aprila prošle godine kada je na nasipu Crvenka u Borči nestala Jelena Marjanović. Tužilaštvo ga tereti da je 2. aprila 2016. godine ubio suprugu Jelenu na nasipu u Borči, dok je u neposrednoj blizini mesta zločina bila je i njihova maloletna ćerka, koja je tog popodneva sa njima došla na nasip Crvenka u Borči. Marjanoviću je proletos sud vratio puno starateljstvo nad detetom, koje mu je oduzeto posle smrti supruge.
– Oko 16.30 prolazio sam nasipom. Na samom početku, video sam čoveka, ženu i dete. Mislim da su to bili Marjanovići. U jednom trenutku je žena otrčala, a čovek je sa devojčicom nastavio da hoda za njom – rekao je Dragan.
Prvulović, međutim, osim što je potvrdio da je spazio Marjanoviće na nasipu u vreme kada je mlada žena nestala, nije imao druga saznanja. Sam zločin nije video. On je ranije ispitivan i u policiji i tamo je dao identičnu izjavu.
Policajac Milan Vukša, koji je dan nakon nestanka dežurao i obezbeđivao nasip, rekao je da su najpre pronađeni patika i telefon, zatim Jelenina gumica za kosu, a potom i telo.
– Crnu gumicu za kosu smo pronašli pored kanala, kasnije se ispostavilo da je Jelenina i da je bila u blizini njenog leša. Čuo sam da je pre ovoga pronađena patika i telefon, ali tome nisam prisustvovao. Najpre je pronađena krv na šiblju u kanalu, a potom je sredinom dana pronađeno telo. Nakon što je pronađena krv, kolege iz UKP su prišle Zoranu, koji je stajao kod rampe, razgovarale s njim i privele ga u stanicu 29. novembar – rekao je policajac.
Aleksandar Knežević
Policajac i svedok Aleksandar Knežević, koji je 2. aprila 2016. obezbeđivao nasip u Crvenki, kaže da su više puta pretraživali teren sa strane nasipa gde je kanal u kojem je bilo pevačicino telo, ali da ništa nisu pronašli.
– Vatrogasci i ekipe UKP su se povukle oko tri, četiri sata, a kolega i ja smo ostali do sedam ujutru da obezbeđujemo ovaj potez, sve dok ne svane, kada bi se nastavila potraga. U 7.30 je došla druga ekipa, koja nas je zamenila – rekao je Knežević.
Desetog marta svedočiće još pet osoba, a na prethodnom ročištu svoje pravo da ne svedoče iskoristili su roditelji Zorana Marjanovića, a sestra Jelene Marjanović se nije pojavila na suđenju.
Zoran Marjanović se tereti za krivično delo teško ubistvo, za koje je zaprećena kazna zatvora do 40 godina zatvora i brani se sa slobode. On se od 12. juna 2018. brani sa slobode, pošto mu je tog dana Apelacioni sud ukinuo pritvor, u kojem je bio 10 meseci. Bio je uhapšen 15. septembra 2017. godine, godinu i po od ubistva. I pre toga je bio privođen, ali je nakon ispitivanja u policiji i na poligrafu puštan zbog nedostatka dokaza.
Pre hapšenja je u više navrata u medijima govorio o ubistvu, učestvovao je u jednom televizijskom rijaliti programu. Ubistvo Jelene Marjanović medijski je najpraćeniji slučaj crne hronike u Srbiji već skoro četiri godine.