Novi incident u koji su umešani inspektori lokalne Policijske uprave Bor dogodio se krajem oktobra u tom gradu, kada su prilikom hapšenja dvojice mladića upotrebili silu i tom prilikom jednom od njih naneli tešku povredu. Prema nezvaničnim saznanjima Nova.rs, slučaj je prijavljen Sektoru unutrašnje kontrole MUP Srbije, ali nije poznato da li su preduzete neke disciplinske mere protiv inspektora, jer iz policije nisu odgovorili na pitanja našeg portala.
Sve je počelo, naizgled bezazleno, kada su trojica mladića lepila po Boru stikere navijačke grupe „Partizana“, što evenutalno može da bude u nadležnosti komunalne milicije, a ne inspektora kriminalističke policije. Kako je ispričao jedan od njih, S. R, on, V.J. i V.R. su to radili u blizini Mašinsko elektronske škole, kada su videli da im prilaze četvorica momaka, za koje su znali da su im „suparnici“, simpatizeri fudbalskog kluba „Crvena zvezda“. Došlo je do verbalnog sukoba, pa su se trojica partizanovaca povukla.
V.R. je otišao dalje svojim poslom, a S. R i V. J. su otišli u jedno selo u okolini Bora gde žive. Tada je S. R. primetio da je zaboravio prsluk sa dokumentima na mestu gde je došlo do verbalnog sukoba, pa se sa drugom vratio do Bora.
Pri ulasku u Bor, njih dvojica su pretekli civilni automobil, ali je to vozilo uključilo blinkere i ispostavilo se da je to zapravo policijsko službeno vozilo u kome su bila četvorica inspektora Policijske uprave Bor: D. B, D. P, S. F i S. Đ. Mladići su zaustavili automobil, a policajci su izašli iz svojih kola i prišli im, a onda je počelo zlostavljanje.
„Meni su prišli D. B. i D. P, dok su drugu prišla preostala dvojica. Odmah mi je D. P. zadao dva udarca otvorenom šakom u predelu lica, a zatim su me bacili na zemlju i počeli da me šutiraju i udaraju zatvorenim šakama u predelu glave i tela. Video sam da su drugu udarili glavu o krov vozila, ali nisam video da li su nastavili da ga tuku“, opisao je događaj V. J. prilikom davanja izjave inspektorima SUK.
Inspektor D. P. nastavio je da šutira noge V.J. kako bi ih raširio, a policajci su ga pitali šta je prethodno radio kod Mašinske škole. Inspektori u civilu pozvali su i Interventnu ekipu, koja je brzo stigla. Mladići, koji su izvučeni iz kola, bačeni na zemlju, udarani i uhapšeni, na kraju su u policiji saslušani u svojstvu građanina u vezi sa događajem kod Mašinske škole, odnosno zbog svađe oko lepljenja navijačkih stikera.
I drugi mladić, S. R. ispričao je u policiji kako su presretnuti i tučeni od strane policije.
„Kada je moj drug V.J. otvorio vozačeva vrata, video sam kada ga je kriminalistički inspektor D. P. dva puta udario otvorenom šakom u predelu lica, a zatim ga je izvukao iz automobila, oborio na zemlju, gde je prišao i D. Đ. i nekoliko puta ga šutnuo u predelu tela. Ja sam na to odmah reagovao rečima: „Nemojte da bijete čoveka bez razloga“. Potom me je kriminalistički inspektor oborio na zemlju i vezao mi ruke lisicama iza leđa. Zatim mi je prišao kriminalistički inspektor D. B. i počeo da viče na mene: „Ti ćeš da praviš razne profile za mene, da mi čitaju roditelji da sam kriminalac, ajde ustaj sad da se bijemo“, a zatim je moju glavu nekoliko puta udario o asfalt. Potom su me podigli i bio sam u stajaćem položaju pored vozila, a isti inspektor mi je tada ponovo glavu udario o šasiju vozila. Dok sam stajao pored auta video sam da je kriminalistički inspektor D. P. odveo mog druga ispred haube, okrenuo ga telom ka vozilu, a zatim ga rukama oborio na haubu“, izjavio je inspektorima Sektora unutrašnje kontrole ovaj mladić.
Inače, jedan od mladića, V. J, sutradan je otišao u borsku bolnicu na lekarski pregled, jer je imao modrice po telu od udaraca, a takođe mu je bilo povređeno i levo uvo i oštećena bubna opna. Kako je naveo, u uvu mu je bila sasušena krv.
Ovo nije prvi incident u koji su umešani inspektori policije u Boru.
Javnost i dalje nema odgovore na brojna pitanja u vezi smrti Dalibora Dragijevića, brata osumnjičenog za ubistvo Danke Ilić. Dalibor Dragijević je umro 7. aprila tokom ispitivanja u policijskoj stanici u Boru.
Policija je u saopštenju tvrdila da je mrtvozonrik konstatovao da je smrt Dragijevića nastupila prirodnim putem. Ipak, posle obavljene autopsije, ispostavilo se da je Dalibor Dragijević zapravo umro od posledica brojnih pobreda, te da je reč o nasilnoj smrti.
Postupak o ubistvu Dalibora Dragijevića je izmešten iz Zaječara u Niš, ali Više javno tužilaštvo u Nišu ništa ne radi tim povodom i ceo slučaj ekstremne policijske brualnosti se zataškava. VJT u Nišu uporno ignoriše sva pitanja novinara, ali i pojedinih nevladinih organizacija o tome ko je odgovoran za smrt Dalibora Dragijevića, kao i o detaljima istrage i eventualnim osumnjičenim policajcima. U zataškavanju učestvuje i zaštitnik građana Zoran Pašalić koji se ne izjašnjava o o tom slučaju niti je poznato da je njegova kancelarija preduzela bilo kakve korake vezano za smrt Dalibora Dragijevića.
BONUS VIDEO: Obojica optuženih u slučaju Danke Ilić povukli iskaz iz policije
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare