Foto: NOVA S

Sociolog Vladimir Vuletić, današnji gost emisije "Među nama", analizirao je status javnog servisa u Srbiji, kakav bi trebalo da bude, ali i šta je RTS nekad bio, a šta je sada.

Vuletić, sociolog i predsednik Upravnog odbora RTS, osvrnuo se na kritike koje su proteklih meseci upućene javnom servisu Srbije, istakavši da su neke od njih opravdane, a neke nisu.

„Došli smo u situaciju da mora da se brani ideja javnog servisa. Ja slutim već tri godine da ćemo doći u situaciju da će ljudi reći: „čekajte, pa šta će nama javni servis?“ i onda, kada niko ne bude hteo da brani isti, neko će doći i reći, „pa čekajte, što to ne privatizujemo?“. Naravno da je iz različitih stvari javni servis ovih dana na meti kritika, nekada su te kritike opravdane, nekada nisu. Kada govorimo o javnom servisu, rekao bih da nije problem u poslednjih nekoliko godina, već u čitavom periodu od 2000. godine.“, rekao je sociolog.

On je rekao i da je u više navrata isticao da su naši mediji svojevrsna oglasna tabla za političke stranke.

„Kada govorimo o RTS-u, kritike se fokusiraju na informativni program, odnosno emisije u udarnim terminima poput Dnevnika 2. Mislim da je veći problem što na javnom servisu nema dovoljno debate. Mislim da to nije problem samo na javnom servisu, već i na drugim, ali bi on tu trebalo da bude prvi“, rekao je Vuletić.

On se tokom gostovanja u emisiji „Među nama“ osvrnuo i na odgovor RTS lideru Bošku Obradoviću, koji je štrajkovao glađu zahtevajući da na javnom servisu Srbije dobije 60 minuta, a što mu nije dozvoljeno.

Celo gostovanje pogledajte na sledećem linku:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare