Zašto Srbija pribegava najdrastičnijim merama protiv pandemije koronavirusa o tome u emisiji "Među nama" je govorio profesor Vojin Rakić šef UNESCO katedre za bioetiku za Evropu.
Na pitanje da li po njegovim saznanjima postoji zemlja u kojoj se spekuliše sa podacima o broju umrlih i zaraženih, Rakić je rekao da ne postoji.
„U okviru UNESKO, čijom katedrom mi rukovodimo iz Srbije,obrađeno je 39 zemalja. Postoje četiri zemlje za koje možemo da kažemo da su pod sumnjom da njihove mere ograničavanja ljudskih prava i sloboda nisu bili srazmerne opasnosti od epidemije. Jedna od zemalja koja odskače je Srbija. Donete su mere koje su epidemiološki ispravne, a neke korišćene za učvršćivanje autoritarne vlasti“, rekao je Rakić.
On je dodao da je vanredno stanje u Srbiji, kako su pravnici rekli, doneto na neustavan i nezakonit način i to je bila neka vrsta tihog državnog udara.
„Drugo, bilo je ograničavanja medijskih sloboda jer je novinarka Ana Lalić uhapšena. Vođene su duple evidencije o umrlima i obolelima jedna za javnost, a druga za osobe bliske predsedniku. Lažirani podaci o epidemiji i izbori, pri tome uvedene mere su drastično ublažene…..“, rekao je Rakić.
O čemu je još govorio Vojin Rakić u emisiji „Među nama“ pogledajte u video prilogu:
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Ostavi prvi komentar