Prva gimnazija u Nišu "Stevan Sremac" Foto: Ivan Mitić

U prvoj niškoj gimnaziji "Stevan Sremac" jutros je trebalo da dođe do primopredaje dužnosti v.d. direktora, ali to se nije dogodilo. Radmila Stojiljković koju je Ministarstvo prosvete avgusta prošle godine postavilo na funkciju v.d. direktorke, nakon što je dotadašnja direktorka Vera Dujaković razrešena, nije prihvatila primopredaju i vraćanje funkcije prethodnoj v.d. direktork niške gimnazije "Stevan Sremac", koja je poznata i kao Prva niška gimnazija.

Stojiljković je zbog medijskih ekipa, profesora i roditelja koji su se okupili u školskom holu pozvala policiju.

Prethodno su u hodniku zgrade profesori i zaposleni puštali pesmu „A sad adio“, dok je v. d. direktorka Radmila Stoiljković bila iza zatvorenih vrata.

View this post on Instagram

A post shared by Južne vesti (@juznevesti)

Stoiljković nije dozvoljavala nikome od medija da snima, osim Niš TV-u.

Upravni sud je prošle nedelje poništio odluku Ministarstva prosvete o razrešenju Dujaković sa funkcije direktorke Prve niške gimnazije „Stevan Sremac“, ocenjujući da je ona nezakonita.

PROČITAJTE JOŠ:

Dujaković je 12. januara zvaničnim dopisom pozvala na primopredaju dužnosti Stojiljković, a kao krajnji rok za primopredaju dužnosti naveden je 14. januar u 8.30.

Stojiljković je odbila primopredaju dužnosti, a u uključenju u jutarnji program lokalne televizije bliske Srpskoj naprednoj stranci, kazala je da joj je upravo stiglo rešenje Ministarstva prosvete u kome je rečeno da je ona i dalje v.d. direktora škole.

Foto: Vladislav Mitić/Nova.rs

Ona je kazala da je Dujaković jutros ušla u kancelariju i zatražila primopredaju dužnosti, ali da ona na to nije pristala.

Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković je 18. avgusta prošle godine razrešio Dujaković funkcije direktorke, navodeći kao razloge sitne administrativno-tehničke propuste koje je utvrdila prosvetna inspekcija.

Dujaković je prošle nedelje izjavila da je Upravni sud poništio rešenje Ministarstva prosvete o njenom razrešenju i vratio ga Ministarstvu na ponovno odlučivanje.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar