Studenti Akademije strukovnih studija "Šumadija" u Kragujevcu protestuju od jutros zbog odluke Naučno-nastavničkog veća da danas počne onlajn nastava, iako ta ustanova za to nema akreditaciju.
Studentkinja Suzana Jelić poručila je okupljenima da studenti ne traže privilegije već pravdu.
„Ovo je borba svh nas za pravednu i normalnu Srbiju. Za to hodamo, za to protestujemo i dok ne dobijemo sve odgovore, nećemo stati. Jer ako sada stanemo možemo očekivati nove tragedije i novo ćutanje“, rekla je Suzana Jelić.
Sekretar Studentske službe Radmila Đorđević, koja 25 godina radi na Akademiji, izjavila je novinarima da ta institucija nema akreditaciju za onlajn nastavu i da je shodno tome njeno održavanje neregularno.
„Studenti koji su dugo u blokadi i koji su mnogo žrtvovali u borbi za pravedniju i pošteniju Srbiju su potpuno u pravu i zbog toga ih podržavam da istraju u ovoj velikoj borbi za sve nas“, rekla je Radmila Đorđević.
Studenti su tim protestom podržali kolege koji trče štafetni ultramaraton pod nazivom „Od mog sela do Brisela“, a posebno Kragujevčaninu Darku.
Za vreme protesta blokiran je saobraćaj u Kosovskoj ulici od mosta na Lepenic do naselja Pivara.