U samom jeku predizborne kampanje na Ljubić Keju, u Čačku otvoreno je dečje igralište sa nekoliko sprava. Sve to naišlo je na odobravanje javnosti, budući da takvih sadražaja za decu treba da ima. Međutim, u medjuvremenu je otkriveno da baš i nije bezbedno, jer se nalazi pored same gasne stanice sa jasnim porukama upozorenja - opasnost od eksplozije.
Tamara V. ima dvojicu sinova. Jedan je predškolac, a drugi pohađa prvi razred i ona im je zabranila da idu tamo da se igraju.
„Pozdravljam otvaranje igrališta, ali mogli su da nađu neko prikladnije mesto. Deca su mi prilično samostalna, ali ja ne smem da ih pustim tamo same. Čak sam im i zabranila da idu sa suprugom, babom ili dedom. Zaista ne mogu da razmišljam da li će upošte i kada doći do curenja gasa“, zabrinuto nam kaže ova majka za Nova.rs.
Aleksandar Sretenović koji stanuje u tom kraju, podseća da su Čačani uposlednjem periodu imali dva incidenta sa gasom gde su čak i evakuisani građani zbog curenja, pa su roditelji sa pravom postavili pitanje kako se ovde našlo dečje igralište, da li je i koliko bezbedno.
„Evo i sami vidite da su postavljeni znakovi uozorenja da je prostor oko gasne stanice nebezbedan, odnosno opasan. Tu stoji da mogu prići osobe koje su obučene za rukovanje opasnim postrojenjima“, objašnjava on za Nova.rs.
Stav je i opozicije da nema sumnje da je igralište napravljeno zbog glasova na poslednjim izborima i da će ovo biti još jedna pogrešna investicija na koju su bačene pare, objašnjava Aco Vukadinović iz Dveri,
„I sami vidite da se ovde deca ne igraju. I da je 100 odsto bezbedno nije prijatno biti ovde pored svih ovih znakova upozorenja, ali i obližnjeg kanala, korova…Bilo je pregršt drugih lokacija gde je moglo da se izgradi igralište ali očigledno da se pomažu neki privatni biznisi našim novcem“, ocenio je Vukadinović.
Znaimljivo je da u „Srbijagasu“ nisu ni znali da na ovoj lokaciji postoji igralište, da bi nas potom uputili na PR službu u Beogradu.
„Ne znamo da postoji igralište. Za svaku izgradnju u blizini gasne stanice potrebno je dobiti saglasnost i naše službe sa tačnim uslovima šta se može graditi i kako“, ispričao nam je jedan od radnika tog preduzeća.
Sa druge strane u Gradskoj upravi u Čačku navode da je sertifikacija igrališta u toku, te da je ono izgrađeno na gradskoj imovini, odnosno ne pripada „Srbijagasu“.
„Igralište je napravljeno zbog obližnjeg vrtića i nalazi se na gradskom zemljištu. Ako bi tako gledali onda bi i vrtić morali da preselimo ali i dosta drugig igrališta“, kažu u čačanskoj lokalnoj samoupravi.
Uprkos pokušajima da razgovaramo sa nezavisnim stručnjacima o ovoj situaciji, oni nisu hteli da govore za naš portal.
Pratite nas i na društvenim mrežama: