U novinama “Nova”, u ponedeljak, pročitajte: Zašto je Aleksandar Vučić hteo da poseti Jasenovac i šta o padu ukrajinskog aviona u Grčkoj kaže vlasnik beogradske firme koja je prodala oružje. Saznajte i kako žive i rade rok bendovi otkako su isterani iz zgrade nekadašnjeg BIGZ-a.

Nekadašnji predsednik Srbije Boris Tadić, komentarisao je za list „Nova“ najnovije tenzije na relaciji Beograd – Zagreb i odluku hrvatskih vlasti da Aleksandra Vučića ne puste u privatnu posetu Jasenovcu.

„Vučiću je ova kvazipatriotska predstava očigledno potrebna u okolnostima kada za njega postaje sve teže izbeći uvođenje sankcija Rusiji i kada je njegova kosovska politika do te mere ogoljena da već i sam priznaje da je Srbija tokom njegove vlasti dala sve, a dobila ništa“, poručuje Tadić.

Šta je još komentarisao bivši predsednik, ali i politički stručnjaci iz obe države pročitajte u tekstu pod naslovom: „Zbog Rusije i Kosova Vučić pravi predstavu od odlaska u Jasenovac“

Potpredsednik Stranke slobode i pravde i predsednik Resornog odbora za privredu i finansije Dušan Nikezić u intervjuu za “Novu” tumači to što ni gotovo tri meseca nakon izbora Skupština Srbije nije konstituisana.

“Vlast, po ko zna koji put, šalje poruku da Srbiji nisu potrebne institucije, da zemlja može da funkcioniše bez Skupštine, Vlade, pravosuđa, zakona i medija, da je sasvim normalno da se sve odluke donose sa jednog mesta. Zato nam je Grčić postao simbol ‘stručnog direktora’, Đukanović ‘nezavisnog pravosuđa’, DJ Vučićević ‘objektivnog novinarstva’, a Vulin ‘srpskog ratnika’. Postali smo karikatura od države”.

Nova otkriva i detalje iz nove optužnice protiv Belivuka i Miljkovića, u kojoj se pojavljuju nove fotografije kasapljenja, prepiske sa „Skaja“ u kojima se pripremaju ubistva i svedočenja.

Ministarstvo zaštite životne sredine je za novi Ekološki informacioni sistem – gReact do sad potrošilo 2,4 miliona evra, da bi, po rečima naših sagovornika, preko njega od građana prikupljalo neselektivne prijave problema za čije rešavanje uglavnom nije nadležno. Za to vreme, dok su i voda i vazduh i zemljište u Srbiji u veoma lošem stanju, probleme za koje je nadležno ne rešava.

Za mobilnu aplikaciju, opremu i softver plaćeno je 165 miliona dinara, odnosno 1,4 miliona evra, a onda je, samo nekoliko meseci od puštanja aplikacije u rad, Ministarstvo za „nadogradnju“ sistema izdvojilo još 120 miliona dinara, tj. dodatnih milion evra, pokazalo je nedevno istraživanje CINS-a i BIRN-a

Nova donosi i intervju sa Nebojšom Čovićem.

– Trebalo bi svi da se radujemo. Mislim da nije nikakav problem što država izdvaja pare, to treba da bude transparentno, da nema nikakvih maglovitih sredstava. I da se tačno zna šta je od države, šta od javnih predužeća, a šta od preduzeća koja su na prvi pogled privatna a rade poslove samo s državom i onda date klubu sponzorstvo ili donatorstvo – kaže Čović za „Novu“.

Pronađite svoj primerak novina „Nova“.

BONUS VIDEO: Dr Rade Panić: Cilj ove vlasti je privatizacija zdravstva

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare