Neprijatan miris koji podseća na stajsko đubrivo širi se Novim Beogradom i Zemunom, žale se čitaoci Nova.rs, ali i korisnici društvenih mreža.
„Ne znam kako je u drugim delovima grada, ali ceo Novi Beograd smrdi na balegu, nepodnošljivo je! Sve smo prozore zatvorili, deca bila napolju i ušla sad u kuću jer se guše. Ne znam šta je ovo?“, kaže čitateljka Maja sa Novog Beograda.
„Nerealno smrdi Novi Beograd“, napisao je jedan korisnik Tvitera.
Nerealno smrdi Novi Beograd.
— Djavo sa Avokadom (@djavosaavokadom) July 23, 2020
Kako javlja čitalac koji živi na Staroj Bežaniji i ovom delu grada osetio se neprijatan miris, koji kako kaže, „podseća na kanalizaciju“.
Da ovaj problem nije prisutan samo na Novom Beogradu, tvrdi i naša čitateljka iz Zemuna, koja se sa ovim problemom suočava već mesec dana.
„Već mesec dana Gornji grad-Zemun kao i Donji grad-zemun smrde na fekalije, miris je toliko jak da nema čovek gde da se skloni da diše, čak i u stanovima je počelo da smrdi kad otvorite prozore. Nadležni se ne oglašavaju“, piše naša čitateljka.
Korisnici Tvritera takođe tvrde da ova neprijatna pojava i na Novom Beogradu traje već neko vreme.
„Šta uzrokuje i kada će prestati ovaj smrad? Ne znam kako je u drugim delovima grada, ali Novi Beograd se danima oseća na stajsko đubrivo…“, glasi jedan od tvitova.
Sta uzrokuje i kada ce prestati ovaj smrad? Ne znam kako je u drugim delovima grada, ali Novi Beograd se danima oseca na stajsko djubrivo…
— DonnFaileas (@donnfaileas) July 23, 2020
Odgovore na pitanje odakle potiče neprijatan miris od nadležnih još uvek nismo dobili, ali bi uzrok mogao da bude isti kao i prošlih godina u ovo doba.
Sličan neprijatan miris u Beogradu prošlog leta Gradski zavod za javno zdravlje objasnio je bacanjem stajskog đubriva na njivama u blizini naseljenih delova grada i povlačenjem vode u koritima reka, uz visoku temperaturu vazduha.
„Uglavnom se radi o prirodnim đubrivima koja su lako isparljiva. Važno je istaći da to nisu materije koje potiču iz prljavih tehnoloških procesa, niti se radi o toksičnim gasovima. Njihovo trajanje je ograničeno i sa promenom meteoroloških prilika doći će do nestanka neprijatnih mirisa“, istaknuto je u prošlogodišnjem saopštenju.
***
Pratite nas i na društvenim mrežama:
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare