Novosađanin Marko Kupusinac već nekoliko meseci bije bitku sa JP "Elektroprivreda Srbije" (EPS), koje mu je ispostavilo račun za utrošenu struju od čak 227.000 dinara, iako u njoj niko ne živi. Pošto je utvrđeno da je došlo do propusta, EPS mu je, kao što je i obećao svim oštećenim potrošačima, korigovao račun, ali je trenutni iznos i dalje neverovatan - 122.000 dinara. Ipak, Marko tvrdi da ni to nije realna slika njegovog zaduženja, s obzirom na to da je i sam očitao struju i utvrdio da su radnici i za hiljadu puta uvećali broj potrošenih kilovata.

Elektroprivreda Srbije“ + računi za struju = Pakao. To ne kažemo mi, nego građani cele Srbije, a posebno oni koji žive na teritoriji Novog Sada i koji svaki dan, već nekoliko meseci unazad, stoje ispred ekspoziture ovog javnog preduzeća kako bi pokušali da dokažu da iznos na računu za struju koji im je stigao nije realan.

U takvoj situaciji je Marko Kupusinac koji ni ne živi u kući u Novom Sadu. On boravi u Mihnenu u Nemačkoj, dok u Srbiju dolazi s porodicom u vreme godišnjih odmora. Iako u novoizgrađenoj kući nema apsolutno nikakav kućni uređaj koji troši struju, nego sam pet sijalica, njemu je stigao račun od čak 227.000 dinara. Više puta je kontaktirao „Elektroprivredu Vojvodine“, slao mejlove i reklamacije, a na kraju se, iz nemoći, obratio medijima.

Sada mu je EPS, kao što je i obećao, korigovao račun na 122.000 dinara jer je utvrđeno da je došlo do propusta.

Foto: Privatna arhiva

Međutim, ni ovaj račun nije realan, a posebno što je Marko sam očitao struju i utvrdio da su radnici pogrešno upisivali kilovate – umesto 72 kilovata upisano je 7.200, umesto dva – upisano je 2.000.

PROČITAJTE JOŠ:

„Šta da vam kažem… Ponestalo mi je reči za ovakvo ponašanje od strane državnog preduzeća. Šta oni rade, to ne zna ni Bog na nebu. Stigao je korigovani račun na 122.000 dinara. Kako to može da bude moguće? Prazna kuća, ali skroz prazna. Kako je moguće da je neko potrošio toliko struje? Ali, tu je caka. Nije potrošeno toliko kilovata koliko je napisano jer ti kilovati nisu stvarni“, kaže u razgovoru za Nova.rs Marko, koji se javlja direktno iz Minhena.

Kako dalje objašnjava, radnici koji su zaduženi za očitavanje stanja brojila ponovo su izašli na teren nakon Markove reklamacije, ali ni tada nisu dobro očitali struju pošto je Marko, dodaje, uzeo stvar u svoje ruke i uporedio stanje na brojilu.

Foto: Privatna arhiva

„Umesto 72 kilovata napisali su 7.200, umesto dva kilovata, napisali su 2.000. Opet sam im se žalio. Neverovatno koliko su nestručni ljudi. Ako pogledate na satu brojila, nigde nema tih 9.200 kilovata koji su oni navodno očitali. Zaista sam počeo da sumnjam u stručnost ljudi koji izlaze na teren. Jesu li slepi ili nestručni, šta je u pitanju? „, pita se on.

Foto: Privatna arhiva

Marko zahteva da radnici ponovo izađu na teren i ponovo očitaju struju. U suprotonom, moraće da potraži pomoć advokata.

„Ukoliko ne reše problem za koji su isključivo oni krivi, moraću da podnesem tužbu protiv kompanije EPS. N eostavljaju mi drugii zbor, nažalost“, poručuje Marko.

Inače, osim ovog glavnog problema, Marko dodaje još jedan, a to je pogrešna adresa u isečku o zaduženju, a na kojoj se navodno nalazi njegova kuća.

Foto: Privatna arhiva

„Kuća se ne nalazi u nekoj Slavujevoj ulici, kao što piše na računu. Želim da mi to isprave jer otkud znam da li to ima neke veze sa ovom groznom situacijom. Ponovo sam im se požalio juče, poslao sam im mejl, pa ćemo da vidimo njihov odgovor. U svakom slučaju, neću odustati niti uplatitit nijedan dinar je rovaj račun nije moj, nije stvaran račun mojih troškova električne energije“, jasan je Marko.

PROČITAJTE JOŠ:

Podsetimo, Marko kaže da mu od oktobra prošle godine niko nije očitavao struju, zbog čega je bio u strahu, pa svaki put kada dođe u Novi Sad, uplaćuje novac kako bi uvek bio u pretplati.

Iz Elektrodistribucije su za probleme Novosađana objasnili da su u Vojvodini posle 20 godina uvedeni novi softveri i da deo očitanih stanja nije mogao odmah da se unese. Rekli su da će građani dobiti korigovane račune.

BONUS VIDEO: Ljubodrag Savić: Država se neće odreći koke nosilje kao što je EPS

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare