Aleksandra Perišić Foto: Forbes

Aleksandra Perišić, osvajačica srebrne medalje na nedavno završenim Olimpijskim igrama u Parizu, još jedan je ekskluzivni učesnik prvog Forbes Adria Power Women‘s Summit-a, koji će biti održan 4. septembra u Beogradu.

Na samit dolazi zajedno sa svojim trenerom Petrom Butalom Kovačić i s njima će razgovarati Miloš Milovanović na temu „She for breaking barriers“.

Perišić je reprezentativka u tekvondou i članica kluba Azija, a medalju je osvojila u kategoriji do 67 kilograma.

Ovaj veliki uspeh ostvarila je sa 22 godine.

Počela je da trenira sa samo četiri godine i uzor joj je Milica Mandić. Prve medalje na velikim takmičenjima osvojila je 2022. kada je na Evropskom prvenstvu bila bronzana. Osvojila je i srebrnu medalju na Gran priju u Mančesteru, a isti uspeh ponovila je i na Svetskom prvenstvu te godine.

Sledeće godine podigla je lestvicu i osvojila dve zlatne medalje – na Evropskim igrama i na Gran priju u Kini.

Dosad je u karijeri zaslužila 43 medalje na različitim takmičenjima, od otvorenih turnira do Olimpijskih igara.

Karte za učešće na Forbes Adria Power Women‘s Summit-u moguće je nabaviti još danas po redovnoj ceni od 180 evra na veb stranici tickets.rs.