Nole 900. pobedom krenuo u odbranu trona u Melburnu (Foto: EPA-EFE/DAVE HUNT)

Novak Đoković plasirao se u drugu rundu Australijan opena savladavši Nemca Jan-Lenarda Štrufa sa 7:6 (5), 6:2, 2:6, 6:1 za uspešan početak odbrane trona.

Drugom teniseru sveta ovo je bila ujedno i 900. pobeda u karijeri, pa je premijeru na prvom grend slemu u 2020. godini ukrasilo dostignuće za pamćenje.

Novak je do prvog seta stigao teže nego što se očekivalo. Iako je brejkom u šestom gemu najavio rutinski start, dozvolio je rivalu da posle tri gema odgovori istom merom i obezbedi taj-brejk u kojem je viđen sličan scenario. Đoković je poveo 3:0 sa dva vezana mini brejka, ali se 37. teniser sveta još jednom vratio. Pri rezultatu 5:4, Đoković je osvojio novi poen na servis rivala, a potom i napravio prvi korak ka trijumfu.

Najbolji srpski teniser je iskoristio psihološku prednost i drugi set otvorio brejkom, a nakon što je uzeo drugi gem na servis rivala pri rezultatu 4:2, bilo je jasno da će i ovaj set rešiti u svoju korist. Posle rutinski osvojenog drugog seta, Đoković je prikazao nešto slabije izdanje. Dozvolio je rivalu da ostvari čak tri brejka, smanji zaostatak i vrati se u borbu.

Ipak, drugi teniser sveta, posle izgubljenog seta pokazao je da se tek zagreva za prave izazove na prvom grend slemu u godini i za samo 23 minuta stavio je tačku na prvi susret u Melburnu.

Naredni Đokovićev rival je Ito, Japanac koji je u prvom kolu savladao Indijca Ganesvarana.