Rafael Nadal uspeo je d aposle vleikog preokreta i neverovatnog meča savlada Dujea Ajdukovića rezultatom 4:6, 6:3, 6:4 i plasirao se u finale turnira u Baštadu.

Španac je izgubio prvi set, pa dobio drugi, dok je u trećem ispustio dva brejka prednosti i na kraju nakon što je spasio još dve brejk šanse uspeo da dođe do finala.

Tako će Nadal prvi put još od finala Rolan Garosa 2022. kada je pobedio Kaspera Ruda, igrati za trofej.

U početnom setu, mladi Splićanin je igrao odlično, uz dva brejka je stigao do 3:0, da bi potom Nadal vratio jedan brejk, ali nije mogao više od toga.

Ajduković je dobio set sa 6:4 posle 45 minuta igre, da bi u drugom Nadal uzvratio.

Posle razmene brejkova na startu seta, Nadal je ponovo oduzeo servis protivniku u šestom gemu i to mu je bilo dovoljno da posle 6:3 dođe do izjednačenja.

Set odluke je doneo veliku borbu – Nadal je uz dva brejka stigao do 3:0, ali je Hrvat uzvratio istom merom i stigao do 3:3.

Ipak, Nadal je smogao snage za ribrejk i 4:3, da bi potom spasao dve brejk lopte i stigao do 5:3.

Ajduković je smanjio na 5:4, ali je Nadal potom uspeo da se koncentriše i odservira za 6:4 i pobedu.

U drugom polufinalu sastaju se Tijago Agustin Tirante i Nuno Borgeš.

BONUS VIDEO: Dončić nagovorio protivnika da promaši bacanje i dopusti Slovencima šansu za prvo mesto