Baš loš dan za Dušana

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Vimbldona, pošto je sa 3:1 izgubio od Britanca Jana Čoinskog, po setovima 5:7, 7:6, 6:2, 6:2.

Meč je trajao dva sata i 37 minuta, a Lajović je izgledao kao da mu se ne igra tenis.

Britanac, inače 164. na ATP listi, u narednoj rundi igraće protiv Huberta Hurkača.

Već u prvom setu videli smo pet brejkova, ali je Lajović u završnici bio bolji i sa pet vezanih poena je rešio prvi deo igre u svoju korist.

U prvih pet gemova drugog seta viđeno je čak osam brejk lopti, ali niko nije ostvario veliku prednost. Imao je šansu Čoinski na 5:4 da brejkom zaključi set, ali nije uspeo, pa se brzo došlo do taj-brejka.

Britanac je bio fokusiraniji, te je sa 7:4 dobio taj deo igre.

U trećem i četvrtom setu Lajović nije izgledao motivisano, mnogo je grešio i dozvolio je čtiri brejka svom rivali, koji nijednom nije poklekao na svom servisu.

Ovo je zaista razočaravajuć poraz za Lajovića, koji je pred Vimbldon savladao Stefanosa Cicipasa.