Jasmin Paolini, italijanska teniserka i 15. igračica sveta, plasirala se u finale Rolan Garosa pošto je sa 6:3, 6:1 savladala senzaciju iz Rusije, mladu Miru Andrejevu.

Paolini je u prvom setu napravila brejk u četvrtom gemu i došla do 3:1, potom je u narednom odbranila tri brejk-šanse, a u sedmom gemu još dve, pre nego što je u devetom gemu uspela da dođe do 6:3 i tako povede sa 1:0.

Početak drugog seta protekao je u znaku dobrog servis-gema Ruskinje, koja je povela sa 1:0, i to je bilo sve od nje.

Italijanka je prvo stigla do izjednačenja, a potom u trećem gemu treću brejk-loptu pretvorila u prednost od 2:1, zatim je u petom gemu prvu šansu za oduzimanje servisa iskoristila i došla do 4:1.

Kada je Andrejeva došla do 40:30 u šestom gemu činilo se da bi moglo da bude drame, ali je Paolini odbila nalet rivalke i spasila brejk, čime je definitivno slomila Andrejevu, pa je u sedmom gemu bez izgubljenog poena na servis rivalke uspela da dođe do 6:1.

U finalu će imati gotovo nemoguć zadatka u vidu Ige Švjontek, poljske teniserke i branioca titule na Rolan Garosu.