Olga Danilović, srpska teniserka, plasirala se u polufinalu WTA turnira u rumunskom Jašiju, pošto je sa 2:0 (7:5, 6:2) savladala Anu Bondar iz Mađarske.

Meč je trajao sat i 49 minuta, a Olga je opet pokazala koliko voli šljaku i sada je na dve pobede od WTA titule.

Prvi brejk na meču Srpskinja je napravila u šestom gemu, ali je Mađarica odmah uspela da uzvrati. I u naredna dva gema su obe teniserke imale po više brejk šansi, ali one nisu iskorišćene, pa je ubrzo na semaforu stajalo 6:5 za Olgu.

U narednom, ispostaviće se odlučujućem gemu u prvom setu, Danilović je napravila brejk, pošto je iskoristila jedinu priliku za tako nešto i zatvorila set.

U drugom delu igre Srpskinja je ekspresno povela sa 2:0, Bondar je uspela da vrati brejk, ali je ponovo poklekla na svom servisu, te je Olga imala otvoren put ka pobedi.

Da stvar bude još bolja, Danilović je meč zatvorila brejkom, tako da je u drugom setu bilo 6:2.

Polufinale će nam doneti okršaj Srpkinje sa mladom ruskom teniskom nadom, Mirom Andrejevom, koja je prvi nosilac i trenutno 32. teniserka na planeti. Mira je izbacila Leu Bošković iz Hrvatske u dva seta (6:2, 6:0), a zanimljivo je da Andrejeva ima samo 17 godina.

Turnir u Jašiju igra se za nagradni fond od 232,244 evra.