Novak Đoković na Vimbldonu 2024
Foto: EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Novak Đoković, najbolji srpski teniser, pojasnio je odluku da promeni kondicionog trenera pred Vimbldon koji počinje u ponedeljak.

Dalibor Sirola je novi kondicioni trener Novaka Đokovića pošto se Srbin prethodno rastao sa Gebhartom Gričom.

Pročitajte još

Đoković je pojasnio odluku koja je sve šokirala.

„Dalibor je zamenio Dži-Džija. Sa Dži-Džijem sam prestao da radim u toj aktivnoj ulozi kondicionog trenera, ali će on uvek biti neka vrsta savetnika i konsultanta meni. Profesionalno, naravno, a privatno smo bliski. On mi je kao član porodice“, rekao je Đoković u Londonu pred početak Vimbldona.

Detaljnije je pričao o Siroli.

„Dalibor je neko ko će putovati sada sa mnom, ovo nam je neka vrsta probe i testa da vidimo da li to funkcioniše. Radimo već nekoliko nedelja unazad i jako mi se dopada i on kao osoba i način radi. On ima izvanredno iskustvo jer je radio sa vrhunskim teniserima i teniserkama, a radi i u Pjatijevoj akademiji dugi niz godina. To je neko ko poznaje tenis i specifičnosti tenisa i sve što je potrebno da se zna o ovom sportu“, kazao je Novak.

Đoković će na svom prvom meču ovogodišnjeg Vimbldona odmeriti snage sa Aleksanderom Milerom a već zna i kada.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Tenisko Reketiranje (@reket.iranje)

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar