Srpska teniserka Lola Radivojević igraće u finalu turnira u Vrnjačkoj banji. Ona je posle velike borbe i drame savladala prvu nostiteljku Hrvaticu Tenu Lukas rezultatom 6:4, 4:6, 6:4 posle 2.37 minuta igre.

Ona će posle osvojene duple krune u Kuršumliji, imati priliku da nastavi niz trofeja.

Nije sve krenulo idealno za našu teniserku koja je u petom gemu prvog seta pretrpela brejk, ali je usledio furiozni finiš.

Prvo je izjednačila na 4:4 kada je iskoristila drugu brejk loptu, a onda je nakon što je uzela svoj servis napravila novi brejk i iskoristila prvu set loptu za prednost od 1:0.

Delovalo je da će završiti u dva seta kada je nastavila seriju osvojenih gemova i povela sa 2:0 u drugom setu uz šest osvojenih gemova u nizu.

Tada je ragovala i rivalka koja je uzvratila udarac serijom od četiri osvojena gema i dva brejka, a tu prednost je sačuvala do kraja seta i uvela meč u odlučujući, treći set.

Ponovo je naša teniserka sjajno krenula i povela sa 5:1 uz dva brejka prednosti, ali je opet sve zakomplikovala.

Vratila je Tena Lukas oba brejka i došla u situaciju da servira za 5:5, ali nije imala snage i prvu meč loptu je Lola Radivojević pretvorila u pobedu i plasman u finale.

Tamo je čeka druga nositeljka Karson Branstin iz Kanade.