EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Baš mu nije bio dan

Srpski teniser Miomir Kecmanović ispao je u prvom kolu Vimbldona, pošto je bolji od njega bio Dijego Švarcman sa 3:0, po setovima 6:0, 6:3, 6:4.

Meč je trajao svega dva sata i šest minuta, a Kecmanović je imao veoma loše izdanje.

U prvom setu nijednom nije stigao do brejk lopte, kao št nijednom nije sačuvao svoj servis.

Drugi deo igre bio je nešto bolji za Srbina, koji je propustio četiri brejk lopte pri rezultatu 1:1.

Međutim, presudni gem bio je osmi kada je Švarcman iskoristio tek šestu brejk priliku i poveo sa 5:3, a zatim svojim servisom došao do 2:0 u setovima.

Već početkom trećem dela nazirao se Kecmanovićev poraz, Argentinac je ekspresno došao do 4:0, ali je usledila drama.

Srpski teniser je uspeo da se vrati i izjednači na 4:4, ali je onda opet poklekao i to nakon propuštene tri gem lopte.

Švarcman je iskoristio poklone rivala, koji je propustio i dve brejk prilike, pa je Argentinac zaključio meč svojim servisom.

U narednom kolu rival Švarcmanu biće bolji iz meča Siner – Serundolo.

BONUS VIDEO Divan gest Novaka: Pogodio skupljačicu loptica, pa oduševio sve