Najbolji srpski teniser Novak Đoković imao je veliku šansu da slomi otpor Karlosa Alkaraza u drugom setu velikog finala Vimbldona.

Vodio je sa 6:1 posle prvog seta, imao je mini-brejk i set loptu u drugom setu i sve je pošlo naopako na 6:5 u tom gemu. Odmah pošto je Novak na mreži savršeno probio Karlosa bekhendom uz liniju, kao da je odjednom „pucao sebi u nogu“.

Alkaraz je odservirao solidan prvi servis, Novak je poslao dubok ritern i delovalo je kao da će stvoriti inicijativu u poenu.

A onda je niotkuda bekhendom pogodio mrežu za 6:6 u situaciji kada je morao da pogodi da bi otišao na 2:0 i stavio ogroman pritisak na leđa rivala.

Umesto toga, na 6:6 je Alkaraz najpre pogodio nec, pa je imao drugi servis i Đoković ni to nije uspeo da iskoristi.

Opet je iz relativno dobre pozicije pogodio mrežu, nerezonski lošim bekhendom koji je u tom periodu igre potpuno zakazao.

I kad je Alkaraz došao do set lopte, fantastičnim riternom je lopticu smestio u polje protivnika i poravnao je rezultat u setovima, posle čega je Novaka sa 6:1 razbio u trećem i revanširao mu se za epilog prvog.

BONUS VIDEO: Novak ušao u žestoku raspravu sa sudijom u finalu Vimbldona