Sjajan meč.

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u polufinale Vimbldona, pošto je savladala Amerikanku Medison Kiz sa 2:0 (6:2, 6:4) u četvrtfinalu.

Sabalenka je već u prvom gemu prvog seta došla do brejka nakon četiri brejk šanse i tako posle svog servisa povela sa 2:0.

U petom gemu Sabalenka opet oduzima servis protivnici i dolazi do prilike da svojim servisom osvoji set, što je učinila kroz naredna dva gema.

Tokom drugog seta Amerikanka je bolje zaigrala i uspela da brejkne Sabalenku u šestom gemu za 4:2. Beloruska teniserka nije odustala, pa dolazi do ribrejka i nakon serviranja u svom gemu do rezultata 4:4.

Sabalenka je još bolje riternirala u narednom gemu i uspela da opet oduzme servis protivnici nakon čega je osvojila i drugi set.

Beloruskinja će u polufinalu igrati protiv bolje iz duela Uns Žaber i Eelene Ribakine.

BONUS VIDEO Kako je Novak postao najbolji svih vremena (G.O.A.T.)?