Španac se provukao.

Karlos Alkaraz je uspeo da savlada Nikolasa Džarija rezultatom 3:1 u okviru šesnaestine finala Vimbldona.

Alkaraz je protiv 25. tenisera sveta ušao kao veliki favorit, ali je nadmoć pokazao samo u prvom setu, pošto je uspeo da dođe do brejka u osmom gemu za 5:3, a potom u narednom gemu iskoristi treću set loptu za 1:0.

Čileanac je u drugom podigao nivo igre, Alkaraz se mučio, pa je Džari imao 3:0, ali je trenutno prvi teniser sveta uspeo da uzvrati, poravna na 4:4, pa je drugi set ušao u dodatnih sedam poena, a tokom taj-brejka Džari je prvo sprečio rivala da povede 2:0, nakon čega je vezao tri poena za 8:6 i 1:1.

Alkaraz je u trećem setu na momente bio fantastičan, iskoristio je jednu od tri brejk šanse za 4:1 i stigao do 6:3 za 2:1.

U četvrtom setu katastrofa Alkaraza, Džari je vodio 3:0, ali je umesto sigurnog privođenja meča kraju počeo da greši, Alkaraz pogađao šta je bilo potrebno da pogodi i uz dva brejka došao do 6:5.

Čileanac je mogao da meč odvede u taj-brejk, ali je propustio priliku za brejk u 12. gemu, a Alkaraz prvu meč loptu pretvorio u 3:1 nakon tri sata i 58 minuta igre.

U narednom kolu Alkaraza očekuje još teži zadatak u vidu duela protiv Saše Zvereva ili Matea Beretinija.

BONUS VIDEO Kako je Novak postao najbolji svih vremena (G.O.A.T.)?