Ženska juniorska reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na prvenstvu u Rumuniji.

Srbija je u finalu savladala Tursku sa 3:0, po setovima 25:22, 25:13 i 25:19, posle 68 minuta igre.

Naša reprezentacija je do zlata stigla sa četiri maksimalne pobede, bez izgubljenog seta.

Povela je Srbija sa 5:1 i ovu prednost je održavala tokom većeg dela prvog seta.

Turska je tek u završnici uspela da smanji zaostatak, ali je Srbija bila dovoljno koncentrirana i povela je sa 1:0.

U drugom setu je sjajno izgledala Srbija i dopustila je protivnicama da osvoje svega 13 poena.

Treći set bio je gotovo isti kao prvi, ekipa Vladimira Vasovića je na početku seta stekla rezultatsku zalihu, koja joj je bila i više nego dovoljna da ostvari pobedu.

Bronzu je osvojila Rumunija, koja je u meču za treće mesto savladala Grčku 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 29:27).