Branko Lagundžić; Foto: Kajakaški savez Srbije

Srpski junior u kajaku Branko Lagundžić osvojio je zlatnu medalju na regati Olimpijskih nada u Segedinu.

Lagundžić je do najvišeg mesta na pobedničkom postolju stigao ubedljivom vožnjom od samog starta.

Branko je kroz cilj prošao u vremenu od 1:39,97, dok je skoro celom dužinom čamca zaostatka, drugo mesto zauzeo Aron Levente Miko iz Mađarske (1:40, 99).

Bronzana medalja pripala Čehu Partiku Podraskom (1:42.09).

„Trka je bila veoma uzbudljiva. Od samog starta sam krenuo veoma jako i tako sam i završio u finišu. Bio sam veoma srećan kad sam video da sam pobedio jer juče na hiljadarki zbog vetra nisam uspeo da se domognem pobedničkog postolja. Olimpijske nade kao jedino takmičenje ove godine u juniorskoj konkurenciji i meni je bilo veoma važno da osvojim medalju„, rekao je Branko posle dodele medalja. Nezvaničnog šampiona sveta u K1-500 u juniorskoj kategoriji u Segedinu u nedelju očekuju kvalifikacije u jednosedu na 200 metara.