Srpski košarkaši su u Manili u subotu od 14 časova imali zakazan prvi meč na Mundobasketu s Kinezima.

Sve utakmice Mundobasketa pratite u direktnim prenosima uz SBB na kanalima Sport kluba.

Nije sve krenulo kao po loju za tim Sveteislava Pešića pošto je Kina u prvih minut i 12 sekundi dala čak šest poena, uključujući i trojku uz faul.

Stvari su se u narednih minut i po vratile na „svoje mesto“ i naša ekipa je preokrenula, a kada se malo više opustila, onda je bilo sigurnosti u rukama i za egzibicije.

Stefan Jović, jedan od najiskusnijih u Pešićevom timu je tokom prve četvrtine, pri rezultatu 11:10 za Kinu izveo pravu malu majstoriju.

Krenuo je na koš i na putu mu je stajao Rui Žao, kog je Jović izbacio iz igre tako što je loptu prebacio iza leđa s desne u levu ruku.

Žao i Kajl Anderson su mogli samo da se gledaju u reketu svog tima, dok je Jović uz koš dobio i faul.

Nije bio precizan iz dodatnog slobodnog bacanja, ali je prodao fintu kao sa basketa i lokalnog poljančeta, što je bilo dobra uvertira za razliku koju će „orlovi“ stvoriti do poluvremena.

BONUS VIDEO: Himna Srbije pred početak meča s Kinom i start Mundobasketa