Košarkaši Njujork Niksa savladali su na startu ple-ofa ekipu Filadelfije rezultatom 111:104 i tako odbranili domaći teren u veoma neizvesnom i zanimljivom meču koji je obeležila i neprijatna scena sa aktuelnim MVP-om Džoelom Embidom.

Embid je u završnici druge četvrtine izveo zakucavanje za špice, ali se tom prilikom i povredio.

Kamerunac je nabacio loptu na tablu i prikucao je kroz obruč, međutim, nakon toga se uhvatio za kolenu.

Embid je odmah pao na parket, a pogled koji je u tom trenutku imao u očima govorio je da se radi o ozbiljnom problemu.

Međutim, Embid se vratio na parket u drugom poluvremenu, što je obradovalo sve u Filadeldiji.

ikse su do pobede predvodili Branson, Hart i Mekbrajd sa po 22, odno 21 poenom, dok su dvocifreni bili još i Bojan Bogdanović sa 13 i Anunobi sa 11 pogodaka.

U ekipi Filadelfije su najbolji bili Maksi sa 33 poena, Embid sa 29 uz osam skokova u šest asistencija, Lovri sa 18 pogodaka i Obre sa 10.

Naredni meč zakazan je za noć između ponedeljka i utorka sa početkom od jedan sat i 30 minuta.