Nikola Jokić Foto: Thorsten Baering / imago sportfotodienst / Profimedia

Košarkaši Srbije pobedili su Holandiju rezultatom 90:74 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana iza zatvorenih vrata.

U startnoj petorci za Srbiju igrali su Aleksa Avramović, Bogdan Bogdanović, Dejan Davidovac, Nikola Jokić i Nikola Milutinov.

Prva deonica bila je veoma neizvesna, a Srbija je posle nje imala samo dva poena prednosti – 19:17.

U drugoj su „orlovi“ pojačali ritam u napadu, ubacili su 30 poena, a primili 22, pa su na poluvremenu imali dvocifrenu prednost.

Treća četvrtina je praktično odlučila pobednika, jer je u njoj Srbija napravila još 12 poena viška (24:12), da bi u poslednjoj Holandija samo ublažila poraz (17:23).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Uroš Plavšić sa 19 poena, Milutinov je postigao 17, a Ognjen Dobrić 11 poena.

Nikola Jokić je za 20 minuta imao učinak od dva poena (0/2 iz igre), devet skokova i 10 asistencija.

Petrušev je postigao devet poena, Marinković osam, Davidovac i Avramović po sedam, a Bogdanović šest poena.

U igru nisu ulazili Jaramaz, Radanov, Ristić i Pokuševski, dok je Marko Gudurić dobio samo dva minuta.

U timu Holandije najbolji je bio Keje van der Vurst de Vris sa 18 poena (6/9 za tri) i devet asistencija, dok je jedini dvocifreni pored njega bio Bojd van det Vurst de Vris sa 14 poena.

Srbija i u subotu igra protiv Holandije utakmicu iza zatvorenih vrata.

„Orlovi“ će kasnije tokom priprema igrati i protiv Francuske, Australije, SAD i Japana.