Split vs Crvena zvezda Foto:Aba Liga/Veljko Martinović

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Split u poslednjem, 26. kolu ABA lige u gostima 92:73.

Izuzev jednog dela prve četvrtine, tokom čitave utakmice nije bilo rezultatske neizvesnosti. Zvezda je već u prvom delu napravila dvocifrenu prednost, koju je do kraja uglavnom održavala, ali je uspela i da je uveća.

Tokom poslednje četvrtine je razlika bila i 25 poena, što je najveća prednost bila na utakmici.

Zvezda je praktično sama sebi izabrala protivnika za plej-of. Crveno-beli su igrali bez rezultatskog pritiska, jer su svakako znali da će biti prvi na kraju regularnog dela sezone pošto niko matematički nije mogao da ih stigne po pobedama. S druge strane, Split se sa Studentskim centrom borio za osmo, poslednje mestu u plej-ofu i megdan sa Zvezdom tamo. Hrvatska ekipa je izgubila i i tako završila sezonu.

Za Crvenu zvezdu debitovao je Trej Tompkins, nekadašnji košarkaš između ostalih i Real Madrida i Zenita. Odigrao je nešto više od 10 minuta i upisao četiri poena. Tompkins je u Zvezdu inače došao početkom ove godine.

Zvezda je na kraju prva sa 22 pobede i četiri poraza, a Split deveti sa 11 pobeda i 15 poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu na ovoj utakmici bio je Nemanja Nedović sa 19 poena. Samo 15 minuta na parketu bilo mu je dovoljno za ovaj učinak. Istakao se i Luka Mitrović sa 10 poena i 10 skokova.

Najbolji kod Splita bio je Luis Saliven sa 21 poenom i osam skokova.