Partizan je savladao Cedevita Olimpiju rezultatom 110:102 u 21. kolu ABA lige na domaćem parketu.

Ekipa trenera Željka Obradovića dominirala je u prvoj četvrtini, posebno napadački. Partizan je postigao 42 poena u ovom periodu, što je rekord ABA lige.

Crno-bele su ka rekordu poveli Frenk Kaminski i Kevin Panter, potom su se poenterski priključili i Pi Džej Doužer i Aleksa Avramović. Posle ovog perioda Partizan je imao +18 a razlika je u drugoj četvrtini bila i 20 poena.

Onda je Danilo Anđušić „zapalio“ mrežicu i ubacio 11 poena do isteka desetog minuta.

Druga četvrtina imala je drugačiji tok. Odbrana crno-belih je bila dosta lošija nego što je to bio slučaj u prvoj četvrini, o čemu govori i podatak da je Partizan u drugoj primio devet poena više nego u prvoj četvrtini.

Partizan je i ubacio dosta manje poena nego u prvom periodu, ali je i to dovoljno bilo za još jedan rekord – najviše poena za poluvreme.

Treća četvrtina bila je napadački mnogo lošija za Partizan koji je ubacio svega 17 poena, ali je nekako uspeo da održi razliku koja je iznosila 10 poena posle 30 minuta.

Na kraju je viđena prava drama. Cedevita Olimpija je na krilima pre svih Jake Blažiča uspela da smanji razliku. Slovenačka ekipe je u završnici prišla na svega dva poena zaostatka, ali je Partizan na kraju ipak uspeo da slavi.

Njaefikasniji pojedinac na utakmici bio je Anđušić sa 23 poena. Od saigrača, pratili su ga Aleksa Avramović sa 17 i Bruno Kaboklo sa 15. Kod gostiju najefikasniji je bio Zoran Dragić sa 22 poena.

Partizan je drugi na tabeli ABA lige sa 15 pobeda i šest poraza, Cedevita Olimpija je četvrta i ima 14 pobeda i sedam poraza. Prva na tabeli je Crvena zvezda koja se nalazi naučinku od 17 pobeda i tri poraza.