Veoma bitna pobeda tima srpskog košarkaša.

Ekipa Majami Hita pobedila je Njujork Nikse u trećem meču plej-ofa i polufinala Istočne konferencije sa 105:86 i tako je povela sa 2-1 u seriji.

Srpski košarkaš Nikola Jović dobio je priliku da se nađe na terenu po prvi put u plej-ofu, ali nije imao mnogo vremena da se pokaže pošto je na terenu proveo samo 54 sekunde.

Majami je od samog starta meča imao prednost koju do kraja nije ispuštao.

Džimi Batler se vratio nakon što je zbog povrede propustio drugi meč, i bio je najbolji igrač svog tima sa 28 poena.

Najveću podršku pogotovo u drugoj deonici pružao mu je Maks Štrus sa 19 poena, dok je Bem Adebajo igrao sjajno u drugom poluvremenu (17 poena, 12 skokova).

Njujork je uspeo da zapreti samo na početku treće četvrtine kada je prednost sa 19 poena smanjio na 10, ali je mini serija Batlera rešila sve dileme pobednika.

Naredni duel dve ekipe igraće se u noći između ponedeljka i utorka od 1.30.

U drugom polufinalu Istočne konferencije Boston Seltiksi imaju prednost od 2-1 nad Filadelfija Seventisiksersima.

BONUS VIDEO Denver pobedom nad Minesotom u petoj utakmici prošao u polufinale zapada