Ovakvog ga dugo nismo videli.

Srpski košarkaš Nikola Jokić isključen je tokom druge deonice sa utakmice protiv Detroit Pistonsa, koju su Denver Nagetsi pobedili 107:103, zbog prigovora sudijama.

Isto se desilo i sa trenerom Denvera Majkom Melounom, koji je isključen nekoliko minuta ranije.

Jokić je na terenu proveo samo 15 minuta i za to vreme je upisao devet poena (4/8 iz igre), pet skokova i pet asistencija.

Ovo će zato biti jedna od slabijih statističkih „linija“ ove sezone za njega i prepirka sa sudijama može ga koštati boljeg proseka, iako znamo da to njega puno i ne zanima.

Do pobede, Denver je vodio Redži Džekson sa 21 poenom, Kentavijus Kaldvel-Poup je dodao 20, a Kristijan Braun 15. Kod Detroita Kejd Kaningem je postigao 27, Marvin Begli18, a Džejden Ajvi 17 poena.

Iako Jokić nije bio na terenu, od rezultata 51:50, Nagetsi su uspeli da održe prednost sve do polovine četvrte deonice kada je Detroit imao vođstvo od četiri poena.

Ipak, Dejvid Adelman koji je zamenio Melouna, poveo je nekoliko pravih poteza i preko Erona Gordona i Redžija Džeksona Denver je stigao do 10 pobede i sada ima skor od 10-4 i nalazi se na 3. mestu.

Detroit sa druge strane upisao je 13. poraz i nalazi se na poslednjem mestu Istoka sa samo dve pobede.