Košarkaši Denver Nagetsa savladali su ekipu Minesote sa 117:90 u trećem meču polufinala Zapada i tako su vratili bitan brejk u seriji NBA plej-ofa.

Srpski centar Nikola Jokić blistao je i sa 24 poena, 14 skokova i devet asistencija nije dao šansu Minesoti da slavi na ovom meču.

Pratio ga je Džamal Marej sa takođe 24 poena, dok je Majkl Porter Džunior meč završio sa 21 košem.

Minesotu je predvodio Entoni Edvards sa 19 poena, a Karl Entoni Tauns nije mogao više od 14 poena.

Serija će se sada sigurno vratiti u Denver, gde će biti odigrana peta utakmica u noći između utorka i srede.

Četvrti meč će se održati nešto ranije i to u noći između nedelje i ponedeljka od 02.00.

Ovo je bio prvi poraz Minesote u plej-ofu, pošto su „vukovi“ do ovog meča bili sa učinkom od 6-0.

Bilo je jasno od samog starta da će ovo biti meč sa drugačijom energijom, jer su košarkaši Denvera došli fokusirani i spremni za borbu.

Trener Majk Meloun je iskoristio nešto veću pauzu između mečeva i na pravi način je spremio utakmicu sa stručnim štabom.

Džamal Marej je dominirao u prvoj deonici, dok je Minesota imala jedinu prednost tokom petog minuta utakmice.

Od tog momenta, pa sve do poluvremena, prednost je rasla, a Marej je stigao do 18 poena posle samo 24 minuta igre.

Jokić nije napadao koš, ali je radio sve ostalo i napadački deo njegove igre došao je tek u trećoj četvrtini.

Tada je postigao 13 poena i praktično slomio meč, čiji su kraj odigrali rezervisti, pošto su treneri odmorili startere.

Minesota – Denver 90:117 (20:28, 21:28, 25:37, 24:24)

Dvorana: „Target centar“; Sudije: Toni Braders, Džoš Tiven, Džejsin Gobl;

Minesota: Mekdenijels 10, Tauns 14, Gober 6, Edvards 19, Konli 10, Rid 7, Aleksander-Voker 6, Anderson 3, Garza 8, Moris 4, Mino 3, Meklohlin 0, Voren 0;

Denver: Jokić 24, Porter 21, Marej 24, Gordon 13, Braun 5, Koldvel-Poup 12, Votson 0, Holidej 6, Džekson 6, Stroter 3, Nadži 2, Tajson 1, Piket 0;

Minesota - Denver 90:117 (20:28, 21:28, 25:37)