Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto na turniru "Albert Švajcer" u Manhajmu.

Košarkaši su poraženi u finalu poraženi od Australije sa 71:65 (11:14, 19:16, 21:14, 20:21), a priliku da dokažu svoj talenat imali su i neki od momaka koji su već osetili čvrstinu seniorske košarke.

Jedan od njih, Savo Drezgić, izabran je za najbolju petorku turnira. Australija je posle egala u prvom poluvremenu, uspela sredinom treće četvrtine da ode na 38:33.

Odlepila se ubrzo i prvi put na 10 poena viška, Srbija je prišla krajem treće četvrtine na šest poena minusa i vratila neizvesnost.

I četvrta četvrtina donela je rolerkoster u kom su Australijanci otišli na 14 poena razlike u 35. minutu, a „orlići“ su prišli na tri poena minusa za dva minuta.

U poslednjih 120 sekundi utakmice ušlo se sa 61:61. Australija je iskoristila slobodna bacanja posle tehničke i nesportske lične greške za Srbiju, pa se time odlepila opet i rešila pitanje pobednika.

U prvom delu takmičenja, Srbija je u B grupi savladala Egipat 94:71, Kinu 99:75, Nemačku U17 98:35 i Grčku 89:57, dok je poražena od Italije 73:69. U polufinalu su naši juniori bili bolji od Nemačke U18 rezultatom 82:76. U meču za treće mesto, Nemačka je pobedila Italiju 95:80.

BONUS VIDEO: Tripl-dabl Nikole Jokića protiv Klipersa